דמי פגיעה ביטוח לאומי

נפגעתם מתאונת עבודה או מחלת מקצוע? מוטב שתדעו הכל על תשלום דמי פגיעה מטעם המוסד לביטוח לאומי. 

חוק הביטוח הלאומי (נוסח משולב), התשנ"ה 1995, קובע בין היתר כי כל מבוטח שנפגע במהלך עבודתו כתוצאה מתאונת עבודה ו/או מחלת מקצוע, יהא זכאי לקבלת תשלום דמי פגיעה המהווה פיצוי כספי בגין אובדן הכנסה/שכר. קבלת התשלום תתאפשר אך ורק במקרים בהם העובד/ת אינו מסוגל להמשיך לעבוד בעבודתו או בכל עבודה אחרת, וזאת בכפוף להצגת אישור רפואי המעיד על כך, תעודה ראשונית לנפגע בעבודה.

בהמשך המאמר:

דמי פגיעה ביטוח לאומי

מה חשוב לדעת על דמי פגיעה ביטוח לאומי?

כל עובד שנעדר ממקום עבודתו עקב פגיעה והוכר כנפגע עבודה, אינו זכאי על פי חוק לקבלת תשלום דמי מחלה מטעם המעסיק, ולכן, תשלום דמי הפגיעה המוענקים לו מטעם המוסד לביטוח לאומי מהווים פיצוי כספי בגין אובדן שכר/הכנסה במהלך תקופת הזכאות. לפיכך, לאורך כל תקופת הזכאות לקבלת דמי פגיעה, המעסיק אינו רשאי לנכות ימי מחלה מהימים הצבורים לעובד וזאת למעט יום ההיעדרות הראשון והשני שלאחר הפגיעה ובתנאי שהעובד נעדר ממקום עבודתו פחות מ-12 יום. 

חשוב לציין  שדמי הפגיעה המשולמים על ידי המוסד לביטוח לאומי מהווים פיצוי כספי לתקופה אשר אינה עולה על 13 שבועות, כאשר הזכאות לתשלום מוענקת בכפוף להתקיים התנאים הבאים: 

  1. המבוטח הוכר כנפגע עבודה על ידי המוסד לביטוח לאומי 
  2. המבוטח אינו מסוגל להמשיך לעבוד בעבודתו ו/או בכל עבודה אחרת 
  3. המבוטח מחזיק באישור רפואי מטעם הרופא המטפל ו/או מרפאה לתאונות עבודה – אישור זה חייב לכלול מידע על הפגיעות עימן מתמודד העובד והתקופה במהלכה הוא איננו כשיר לעבודה. 


שימו לב – 
מבוטחים שנקבע לגביהם אי כושר עבודה חלקי יהיו זכאים לקבלת תשלום דמי פגיעה מופחתים עבור השעות בהן הם נעדרו ממקום עבודתם. כמו כן, חשוב לציין שמבטוחים הזכאים לתגמול נוסף מטעם המוסד לביטוח לאומי במקביל לזכאותם לקבלת דמי פגיעה, יידרשו לבחור באחת משתי הגמלאות.
יחד עם זאת, יש להזכיר שהגשת התביעה בכל הנוגע לזכאותכם לקבלת דמי פגיעה מביטוח לאומי, יכולה להתקיים במקביל להגשת תביעה לגמלת נכות העבודה

שיעור דמי הפגיעה - כיצד הם נקבעים?

שיעור דמי פגיעה מביטוח לאומי מחושבים על בסיס זכאות לתשלום יומי בהתאם ל-75% מהכנסתו היומית של העובד, וזאת על פי שקלול ממוצע נתוני השכר של העובד/ת במהלך שלושת החודשים אשר קדמו לחודש בו התרחשה התאונה. נכון לשנת 2021, דמי הפגיעה המרביים ליום הינם כ-1,114 ₪ והם משולמים לכל היותר עבור 13 שבועות(91 ימים). מתשלום דמי הפגיעה מקוזזים דמי ביטוח בריאות, דמי ביטוח לאומי ומס הכנסה. 

נפגעתם או חליתם במקום העבודה? המומחים שלנו כאן לרשותכם. אצלנו ב- זכות ויוזמה, תוכלו להיעזר בצוות המומחים אשר יסייעו גם לכם לממש את מלוא הזכויות שלכם עד לקבלת הפיצוי הגבוה לו אתם זכאים, וכל זאת עם מינימום בירוקרטיה וסחבת.

*היעוץ אינו משפטי

אל תוותרו על זכויותיכם! אם אתם סובלים מבעיה רפואית, יכול להיות שמגיע לכם פטור ממס הכנסה!

לקביעת פגישה ללא עלות וללא התחייבות התקשרו עכשיו 072-3934455

הפגישות נעשות עם סוכן אצלכם בסלון או באונליין בלי צורך לצאת מהבית.

או השאירו פרטים ונציג מקצועי יצור איתכם קשר בהקדם:

*היעוץ אינו משפטי