אחת השאלות הנפוצות בקרב נפגעי תאונות עבודה ללא ספק היא "כמה פיצויים מגיעים לי?" השאלה בעייתית כיוון שהתשובה לה אינה חד משמעית שכן היא תלויה במספר רב של גורמים שמשפיעים באופן ישיר על סכום המענק או הקצבה שמגיע לנפגע.

תמונה של אישה שעברה תאונת עבודה

אילו גורמים משפיעים על פיצויים עבור תאונות עבודה?

לפני שמגישים תביעות תאונות עבודה חשוב לדעת מספר דברים:

  1. גיל הנפגע – ככל שהנפגע מתאונת העבודה צעיר יותר ככל הנראה הוא יצטרך לשאת בנזקים ובעול למשך תקופה ארוכה יותר וסבלו יהיה רב יותר בהשוואה למבוגר שנפגע ויהיה עליו לשאת את הפציעה למשך תקופה קצרה יותר. ככל שהנפגע צעיר יותר, במידה ויקבל קצבה חודשית יקבל אותה לתקופה ארוכה יותר – לפיכך הפיצוי הכולל יהיה גבוה יותר.
  2. סוג הנכות של הנפגע – ככל שהנכות הרפואית אשר נגרמה לנפגע גורמת להגבלה תפקודית קשה יותר כך הפיצוי בגינה יהיה גבוה יותר. כלומר, נכות תפקודית שמונעת ומפריעה לנפגע לעבוד ולתפקד בשגרה היא תהיה משמעותית יותר מבחינת האחוזי נכות שיפסיקו והפיצויים שיתקבלו בעקבותיה לעומת נכות שאינה מפריעה לתפקוד הכללי של הנפגע.
  3. שיעור הנכות – ככל שהנכות שנגרמה לעובד גבוהה יותר כך אופן הפיצוי (מענק חד פעמי או קצבה חודשית) וסכום הפיצוי יהיה גדול יותר. מגבלות תפקודיות לרוב נוגעות באופן ישיר לגובה הנכות ולצרכיו הרפואיים בעתיד הכוללים טיפולים, סיעוד, שיקום ועוד.
  4. שכר הנפגע– גובה שכרו הממוצע של העובד הנפגע בתקופה שקדמה לתאונה/פגיעה הוא נתון חשוב הקובע את סכום המענק החד פעמי והקצבה החודשית. ככל ששכר הנפגע ,בשלושת החודשים שקדמו לפגיעה, גבוה יותר– כך סכום הפיצוי גדול יותר .
  5. מצב רפואי קודם – במידה ומצבו הרפואי של הנפגע לא היה תקין טרם האירוע שבעקבותיו מוגשת תביעה ככל הנראה יבוצע קיזוז מסוים מאחוזי הנכות בוועדה וכך גם מהסיכוי לקבל פיצוי.

טבלת תערפי זכאות לפיצויים בעקבות תאונת עבודה לפי שכר חודשי

לפניכם טבלת תערפי זכאות לפיצויים לפי שכר, לחצו כאן ותוכלו לדעת למה לצפות לפני שאתם מגישים תביעת תאונת עבודה.

כיצד נקבע אופן הפיצוי? מענק חד פעמי או קצבה חודשית

גובה הפיצוי נקבע בהתאם לאחוזי הנכות אשר נפסקים ע"י הועדה הרפואית בביטוח לאומי, אם קבעה הוועדה:

כיצד נקבע סכום הפיצוי? כמה כסף.

סכום הפיצוי הינו נגזרת של ממוצע השכר שלושת חודשים שקדמו לפגיעה. לדוגמא:

מצ"ב טבלת תעריפי זכאות, סכום הפיצוי לפי השכר והאחוזים.(התוצאה היא נקודת המפגש של השכר הממוצע ואחוזי הנכות– כמו לוח הכפל)

 

ליווי אישי עד למימוש זכויותיכם בתביעות תאונות עבודה

נפגעתם בתאונת עבודה? חשוב לפעול מהר! אנו זכות ויוזמה- חברה למימוש זכויות רפואיות נלווה אתכם אישית על פי הדרישות של המוסד לביטוח לאומי.

השאירו פרטים או חייגו אלינו עוד היום – 072-3938000