תסמונת CRPS

תסמונת הכאב הכרוני CRPS עלולה לגרום לבעיות רפואיות מורכבות ולהתדרדרות במצב הגופני והנפשי שלכם. בשל מצבכם הרפואי, קיים סיכוי שתוכלו לקבל קצבת נכות ופיצויים מטעם המוסד לביטוח לאומי.

במאמר הבא נסקור מספר נושאים חשובים:

מהי תסמונת כאב כרוני CRPS

תסמונת זאת הקרויה בשם תסמונת כאב אזורי מורכב ובאנגלית: Complex Regional Pain Syndrome, CRPS, היא מחלת עצבים המשפיעה על החולה בה לטווח ארוך וממושך ויכולה להחמיר עם הזמן החולים בה חווים כאבים עזים בליווי נפיחות, רגישות במקרה של מגע ושינויים בגוון העור. הכאב הבלתי פוסק וירידה באיכות החיים יכולים להוביל גם לגרימת הפרעות פסיכולוגיות כמו התקפי חרדה ודיכאון.

נפגעי עבודה הסובלים מ- CRPS כתוצאה מתאונת עבודה, עשויים לקבל מהמוסד לביטוח לאומי  פיצויים וקצבת נכות שיכולה להיות אפילו חודשית. כמו כן במקרים מסוימים CRPS עשויה לזכות בפיצוי גם מחברת הביטוח במקרה שנרכש ביטוח מתאים.

איפה תסמונת כאב כרוני CRPS פוגשת אותך בעבודה?

חולים רבים הלוקים בתסמונת  CRPS סובלים מכאבים שעלולים להשפיע על מהלך עבודתם. כמו כן, יכולה להיות פגיעה ממושכת בכושר העבודה דבר שעלול להוביל לאיבוד מקום עבודה כתוצאה מהשלכות המחלה.

כמו כן, הסימפטומים של תסמונת כאב כרוני CRPS עלולים להיווצר או להחמיר על רקע מחלת מקצוע מתמשכת. במקרה כזה, יש צורך להוכיח קשר סיבתי בין התנאים שבהם הועסק החולה לבין ההחמרה בתסמיני המחלה.

מקרי החמרה במצב הרפואי כתוצאה מ- CRPS שעלולים לזכות בהכרה של הביטוח הלאומי:

  • קרע חלקי או קרע מלא בגידים של הכתף.
  • דלקות נשנות בחלקי הגוף הכואבים.
  • כריתת איברים בשל כאבים מתמשכים.
  • שברים באצבעות או באזורים שונים בגוף
  • החמרה במצב הנפשי כתוצאה מחלה עד
  • כדי אשפוזים וטיפול תרופתי.
  • טיפולי פיזיותרפיה להקלה על הכאב ומניעת עיוותים בגוף.
מחלת מקצוע במקרה של תסמונת CRPS - זכות ויוזמה מימוש זכויות רפואיות

כיצד נקבע אופן הפיצוי במקרה של תאונת עבודה בשילוב תסמונת כאב כרוני CRPS?

תאונת עבודה שגרמה או מחמירה את תסמיני המחלה יכולה לזכות בקבלת פיצוי חד פעמי או קצבת נכות חודשית – הכל תלוי ברמת הפגיעה כתוצאה מהתאונה.

המוסד לביטוח לאומי מזמן לוועדה רפואית את המבוטח לצורך קביעת  אחוזי נכות, במעמד הוועדה  ידונו במצב הרפואי, הגופני והנפשי של המבוטח ויקבעו אחוזי נכות.  לרוב ועדה רפואית מתקיימת למבוטח לאחר שיקום, טיפולי פיזיותרפיה וטיפול תרופתי.

פיצוי חד פעמי
יתקבל במידה והוועדה הרפואית קבעה למבוטח שיעור זכאות לנכות בין 9 אחוזים ל- 19 אחוזים. שיעור זכאות זה נחשב מצב רפואי קל עד בינוני.

קצבה חודשית
תתקבל במידה שהוועדה הרפואית קבעה למבוטח שיעור זכאות לנכות של 20 אחוזים ומעלה. שיעור זכאות זה נחשב מצב רפואי קשה עד חמור.

תאונת עבודה בשילוב תסמונת כאב כרוני CRPS – זכויות ופיצויים

תהליך אבחון תאונות עבודה בשילוב תסמונת כאב כרוני CRPS מהשלב ההתחלתי של איתור וטיפול בתסמינים ועד לעמידה מול הועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי וקבלת הפיצויים והקצבאות העשויים להגיע לכם היא ההתמחות שלנו. בחברת זכות ויוזמה חברה למימוש זכויות רפואיות תוכלו להסתייע בצוות המומחים שלנו לגבי מימוש הזכויות הרפואיות שלכם ולדאוג לכם לליווי צמוד מול הגופים המתאימים לקבלת פיצוי מקסימלי.

אל תוותרו על זכויותיכם! אם אתם סובלים מבעיה רפואית שנגרמה עקב עבודתכם, יתכן ומגיע לכם פיצוי כספי!

שימו לב! במקרה של מחלות מקצוע אנו מסייעים למשתכרים החל מ-6,000 ש"ח בחודש (שכירים ועצמאיים)

לקביעת פגישה ללא עלות וללא התחייבות

הפגישות נעשות עם סוכן אצלכם בסלון או באונליין בלי צורך לצאת מהבית.

 התקשרו עכשיו 072-3954544

או מלאו את הפרטים שלכם ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם:

או התקשרו: 072-3954544
*הייעוץ אינו משפטי