תאונת עבודה - זכויות

נפגעתם בתאונת עבודה? בדרך לעבודה או בחזרה ממנה? סובלים ממחלת מקצוע? דעו את זכויותיכם! אילו זכויות מגיעות לכם אם נפגעתם וכיצד מממשים אותם? אנו בזכות ויוזמה דאגנו לכם למדריך המלא לזכויות נפגעי עבודה.

תמונה של אדם אצל הרופא לאחר תאונת עבודה זכויות

זכויות תאונות עבודה

נפגע אשר המוסד לביטוח לאומי הכיר בו כנפגע עבודה יהיה זכאי להחלמה, ריפוי ושיקום רפואי שכוללים: אשפוז, ניתוחים, צילומים, אבזור רפואי, אשפוז או טיפול סיעודי וכל טיפול לו הוא זקוק לצורך שיקום והחלמה במסגרת הליקויים שהוכרו על ידי המוסד לביטוח לאומי.

כמו כן, עובד שקיבל אישור רפואי על כך שאינו מסוגל לעבוד יהיה זכאי לקבל דמי פגיעה שמהווים פיצוי על אובדן שכר או הכנסה ל-90 ימים מיום הפגיעה. על מנת לקבל את דמי פגיעה על העובד הנפגע לעמוד בתנאים הבאים:

 1. מבוטח ביטוח נפגעי עבודה.
 2. הנפגע אינו יכול לעבוד יותר בעבודתו או בעבודה מתאימה.
 3. העובד הנפגע לא עבד בתקופה בו הוא הוכר כנפגע עבודה.
 4. קיבל תעודת אי כושר עבודה( תעודה ראשונית לנפגע בעבודה – ימי מחלה ) בה מפורטות הפגיעות וכן משך הזמן בה הנפגע אינו כשיר לעבודה.
 

זכויות נפגעי עבודה בהתאם לאחוזי הנכות

במקרים מסוימים ניתן לקבל פיצויים מביטוח לאומי בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו על ידי הוועדה הרפואית:

 1. נמוך מ 9% נכות – אז נפגע העבודה לא יהיה זכאי לפיצוי כלל מביטוח לאומי.
 2. 9%-19% – העובד הנפגע יהיה זכאי לקבל פיצוי נכות חד פעמי.
 3. 20% ומעלה – קצבת נכות חודשית + תעודת נכה
 4. 60% ומעלה – תו חניה ממשרד התחבורה.
 5. 90% ומעלה – פטור מתשלום מס הכנסה.
 

הוצאות ועזרה לנפגעי תאונת עבודה

 • הוצאות רפואיות – לפי חוק ביטוח לאומי עובד שנפגע בתאונת עבודה יהיה זכאי לקבל החזר כספי על הוצאות שקשורות לתאונה כמו: הוצאות רפואיות, ציוד, החזרי נסיעה, תרופות ועוד.
 • החזרי נסיעות – בין אם זה הוצאות נסיעה לקבלת טיפול (אמבולנס, מונית, תחבורה ציבורית וכו') או הוצאות נסיעה שנוגעות באופן ישיר למוגבלות שנגרמה לנפגע כתוצאה מתאונת העבודה יהיה זכאי להחזר כספי עבור הנסיעות. יש לשמור קבלות המעידות על ההוצאות.
 • עזרה וסיעוד – לעיתים נפגע תאונות עבודה יהיה זקוק לסיעוד או קצבת שירותים מיוחדים כתוצאה מהפגיעה שנגרמה לו, בין אם היא זמנית או קבועה. חלק מזכויות נפגעי עבודה המגישים תביעות תאונות עבודה יהיו קבלת החזר כספי על עזרה שניתנה ע"י קרוב משפחה, מטפלים וכדומה. כל זה כמובן בהתאם לחומרת הפגיעה והיקף הסיעוד והעזרה לה הנפגע זקוק.
 

זכויות נפגעי עבודה – ממשו עם זכות ויוזמה!

קבעו איתנו פגישה- זכות ויוזמה החברה למימוש זוכיות רפואיות , בפגישת הייעוץ שתיערך לכם בביתכם ללא תשלום או התחייבות נבחן באופן מקצועי את המקרה שלכם באופן אישי ואת מכלול הזכויות הרפואיות להן אתם זכאים. אנו נכין לכם תיק תביעה שמיועד לוועדות הרפואיות המחמירות של ביטוח לאומי – בהם יוצג מצבכם האמיתי והשפעת הפגיעה/פציעה בתפקוד ובאיכות חייכם לקראת קביעת שיעור הנכות לו אתם זכאים וכן פיצוי הנלווה לו.

אל תוותרו על זכויותיכם! אם עברתם תאונת עבודה, יכול להיות שמגיע לכם פיצוי כספי!

שימו לב! במקרה של תביעת תאונת עבודה, תשלום השכ"ט עבורנו הוא רק לפי ההצלחה בתביעה!

אנו מסייעים למשתכרים החל מ-6000 ש"ח בחודש (שכירים ועצמאיים)

הפגישות נעשות עם סוכן אצלכם בסלון או באונליין בלי צורך לצאת מהבית.

לקביעת פגישה ללא עלות וללא התחייבות התקשרו עכשיו 072-3934455

או השאירו פרטים ונציג מקצועי יצור איתכם קשר בהקדם:

*היעוץ אינו משפטי