פטור ממס הכנסה לחולי פיברומיאלגיה

חולי פיברומיאלגיה עם פגיעה באיברים נוספים בגוף עשויים להיות זכאים לפטור ממס הכנסה אך לרוב אינם מודעים לזכויותיהם ולהטבות השונות הנלוות לכך.

 

חולה פיברומיאלגיה אשר יוכר כבעל נכות בשיעור גבוה מ 89.1% יהיה זכאי לקבל פטור ממס. כמו כן, את הפטור יהיה ניתן לקבל לתקופה רטרואקטיבית של שש שנים אחורה.

הנכות יכולה להיות מורכבת במקרה כמו זה מסיבוכים שונים כתוצאה מפיברומיאלגיה וכן ממגוון רחב של מחלות נוספות מהן סובל החולה שאינן קשורות למחלת הפיברומיאלגיה.

אחוזי נכות לחולי פיברומיאלגיה

חולה פיברומיאלגיה יכול לקבל אחוזי נכות מהמוסד לביטוח לאומי אשר עשויים לתת לו פטור ממס הכנסה לחולי פיברומיאלגיה. לצורך כך, יהיה עליו לאסוף את כל המסמכים הרפואיים ולהיבדק בוועדה רפואית מטעם רשות המיסים בה יקבע אחוז הנכות בהתאם לקריטריונים קבועים. אחוזי הנכות יקבעו לתקופה זמנית או לצמיתות ועל פיהם יינתנו הזכויות וההטבות.

חולים במחלת פיברומיאלגיה בעלי אחוז נכות רפואית של מעל 89.1% יהיו זכאים לקבל פטור רפואי ממס הכנסה. בנוסף לכך, חולי הפיברומיאלגיה יהיו זכאים לקבל זכויות והטבות שונות כמו השתתפות בשכר דירה, הנחות בבזק, הוזלה באגרות חינוך, פטור מאגרת רישוי, הנחה בארנונה ועוד.

מי זכאי לפטור ממס הכנסה?

חולי פיברומיאלגיה יהיו במקרים מסוימים זכאים לקבל פטור ממס הכנסה. לצורך כך הם יצטרכו לעמוד בקריטריונים הבאים:

חולה פיברומיאלגי שנקבעה לו נכות רפואית לצמיתות מעל 89.1%

חולה פיברומיאלגי שנקבעה לו נכות רפואית זמנית של 89.1% לתקופה של מעל 184 ימים.

 

חולה פיברומיאלגיה זכאי לפטור ממס הכנסה - זכות ויוזמה מימוש זכויות רפואיות
אחוזי נכות של מעל 89.1% יזכו את חולה הפיברומיאלגיה בפטור ממס בגין הכנסה של עד 615,0000 שח ממשלח יד

מהם השלבים על מנת לקבל פטור ממס הכנסה לחולי פיברומיאלגיה?

איסוף חומרים רפואיים – בכל הנוגע לחולה בפיברומיאלגיה והמרפאה בה אתם מטופלים, חוות דעת, תיעודיים מביקורי רופאים וכו'.

הגשת תביעה לפטור ממס – ההגשה תעשה על ידי הגשת טופס לתביעה של מס הכנסה.

וועדה רפואית – התייצבות בפני הוועדה הרפואית של מס הכנסה בביטוח לאומי לקביעת אחוזי הנכות.

מהו גובה ההטבה של פטור ממס לחולי פיברומיאלגיה?

אחוזי נכות של מעל 89.1% יזכו את חולה הפיברומיאלגיה בפטור ממס בגין הכנסה של עד 615,0000 שח ממשלח יד ( תלוש שכר או עוסק מורשה).

אם חולה הפיברומיאלגיה, הזכאי לפטור ממס, אין הכנסה ממשלח יד ויש לו הכנסה מהשכרת נכסים, החולה יהיה זכאי לפטור של עד 72,960 ₪.

אם חולה הפיברומיאלגיה, הזכאי לפטור ממס, יש הכנסות שהם מכספי פיצויים או ביטוח, הוא יהיה זכאי לפטור עד לתקרה של 300,000 ₪.

חשוב לדעת: את הפטור ממס הכנסה לחולי פיברומיאלגיה ניתן לקבל רטרואקטיבית לתקופה של עד 6 שנים אחורה בהתאם לתאריך המזכה בפטור!

פטור ממס הכנסה לחולי פיברומיאלגיה - זכות ויוזמה

אם חליתם בפיברומיאלגיה ייתכן ומגיע לכם פטור ממס הכנסה! אנו בחברת זכות ויוזמה החברה למימוש זכויות רפואיות נשמח לסייע לכם לממש את כל הזכויות הרפואיות המגיעות לכם על פי חוק! במסגרת שירותנו אנו נלווה אתכם בכל השלבים שצוינו לעיל עם צוות מומחים מקצועיים אשר יכינו עבורכם תיק רפואי מקצועי ומפורט! אנו נלווה אתכם בכל התהליך עד למימוש מלא של זכויותיכם. כמו כן, יתכן שאתם זכאים לקבל פיצוי כספי מהביטוח לאומי, חברות הביטוח והביטוחים האישיים.

אל תוותרו על זכויותיכם! אם אתם סובלים מבעיה רפואית, יכול להיות שמגיע לכם פטור ממס הכנסה!

לקביעת פגישה ללא עלות וללא התחייבות התקשרו עכשיו 072-3934455

הפגישות נעשות עם סוכן אצלכם בסלון או באונליין בלי צורך לצאת מהבית.

או השאירו פרטים ונציג מקצועי יצור איתכם קשר בהקדם:

*היעוץ אינו משפטי