סיעוד

תוחלת החיים שלנו עולה בהדרגה ואנשים רבים מנהלים אורח חיים פעיל גם אחרי היציאה לגמלאות: נוסעים לטייל בחו”ל, מפתחים תחביבים חדשים ואף לומדים לתואר. עם זאת, במקרים בהם המצב הבריאותי מתדרדר, הם זקוקים הרבה פעמים לסיוע בניהול משק בית ובמטלות היום יום, כדי להמשיך לנהל אורח חיים עצמאי ולא להוות נטל על המשפחה.

על פי חוק הסיעוד, כל מי שמגיע לגיל פרישה ועונה לתנאי הזכאות הבסיסיים, זכאי לקבל גמלת סיעוד מביטוח לאומי. הרכב הגמלה וכמות שעות הסיוע נקבעים על ידי הגשת תביעת סיעוד ובחינת מצבו הבריאותי של התובע על ידי נציגי ביטוח לאומי בביתו. כמו כן, בעלי פוליסות ביטוח פרטיות שמכילות ביטוח סיעודי, זכאים לקצבת סיעוד נוספת.  

עם זאת, אנשים רבים לא מודעים לזכויות שלהם ויש גם כאלה שבעקבות התביעה שהוגשה הוחלט שהם לא זכאים לסיוע והם מחליטים לוותר ולא למצות את הזכויות המגיעות להם כדי לא להסתבך עם הביורוקרטיה והסחבת מול ביטוח לאומי וחברות ביטוח.

הניסיון שלנו מראה שבפעמים לא מעטות דחיית התביעה על ידי ביטוח לאומי או חברת ביטוח נגרמת כתוצאה מהכנה לקויה של תיק התביעה.

בעמוד הבא ריכזו המומחים של “זכות ויוזמה” את כל המידע הנחוץ כדי לבדוק האם מגיע לכם או למישהו מקרובי המשפחה שלכם פטור רפואי ממס הכנסה.

 8 מתוך 10 לקוחות שלנו מקבלים את הפיצוי המגיע להם.