072-3934455      RU / AR

כל המידע על מימוש ביטוח סיעודי ותביעות סיעוד

תביעת סיעוד היא שם כולל למצב שבו מבוטח תובע את חברת הביטוח בה הוא מבוטח, או לחילופין – את הביטוח הלאומי, לקבלת קצבת גמלת סיעוד. ככלל, מצב שבו תפקודו של המבוטח לקוי או ירוד באופן משמעותי עד כדי צורך להיעזר באנשים באופן יומיומי על מנת לקבל את הקצבה, אם בעקבות תאונה, מחלה או גורם אחר ובהתאם לתנאי הפוליסה, מעניק לו את הזכות לקבלת גמלת סיעוד.

חשוב להבחין בין תביעה של חברת הביטוח לבין תביעה של הביטוח הלאומי – על אף קווי הדמיון בין השתיים, קיים הבדל מאוד גדול בתנאי קבלת הקצבה בין חברות הביטוח לבין הביטוח הלאומי. בנוסף, תנאי הפוליסה של החברות משתנות מחברה אחת לשנייה ומה שבפוליסה אחת יזכה את המבוטח בקצבה – לאו דווקא יזכה אותו בפוליסה אחרת.

במאמר הבא נסקור מספר נושאים חשובים:

תביעת סיעוד מול חברת הביטוח

רבים כיום פונים לרכישת פוליסות ביטוח סיעודי מחברות הביטוח, אך כיצד ניתן לבצע מימוש ביטוח סיעודי? “על מנת ליישר קו..” בין התנאים המזכים של חברות הביטוח, קבע המפקח על הביטוח בישראל הוראות חדשות אודות הגדרתו של “מקרה הביטוח” המזכה את המבוטח בגמלת סיעוד מחברת הביטוח. ההגדרות הקבועות לעניין זה הן:

 1. מצב תפקודי או בריאותי לקוי של המבוטח, בשל תאונה, מחלה או גורם אחר. מצב זה יוגדר לפי רשימת ADL – רשימת פעולות שייבדקו לגביי המבוטח.
 2. מצב תפקודי או בריאותי ירוד בעקבות “תשישות נפש” – פגיעה ביכולותיו הקוגנטיביות או האינטלקטואליות של המבוטח.

כל אחד ממצבים אלו מהווה תנאי ראשוני לקבלת גמלת סיעוד. לאחר שמבוטח אכן עונה על אחד מתנאים אלו, נבחנת זכאותו בבחינות תפקודיות שונות, כאשר לכל חברת ביטוח פרמטרים משלה לבחון את המצבים האלו. נעקוב אחר תהליך ההגשה והבחינות השונות לזכאות לקצבת סיעוד:

1. מבחן ADL

במבחן זה בודקת חברת הביטוח את מסוגלותו התפקודית של המבוטח לפי רשימת פעולות יומיומיות. רשימת הפעולות:

 1. האם המבוטח יכול לקום ולשכב באופן עצמאי?
 2. האם המבוטח יכול לרחוץ עצמו באופן עצמאי?
 3. באיזו מידה יכול המבוטח להתלבש באופן עצמאי, כולל לבישת והסרת בגדיו התחתונים?
 4. האם המבוטח יכול לאכול ולשתות בכוחות עצמו?
 5. מה מידת יכולתו של המבוטח לנוע בכוחות עצמו וללא סיוע מאדם אחר?
 6. באיזו מידה המבוטח שולט על סוגריו והאם הוא זקוק לסיוע בתפקוד זה?

פרמטר נוסף שנבדק במבחן ADL הוא מידת ההשגחה שלה זקוק המבוטח על מנת לשמור עליו או על סביבתו.

לכאורה נראה כי השאלות ברורות וממוקדות, אך האמת היא שברגע הבחינה של הדברים על ידי נציג החברה, פעמים רבות הדברים מתרחשים אחרת. לעיתים המבוטח מעוניין דווקא כן להראות את מסוגלתו, או שהקושי התפקודי הינו גבולי או שמצבו של המבוטח לא הוברר היטב מול הבוחן מטעם החברה. לכן, ישנה חשיבות רבה להכנת המבוטח לקראת המפגש עם נציג החברה על מנת למקסם את סיכוייו להיות זכאי לקבלת הקצבה. 

2. מבחן מיני-מנטל (MMSE)

אם מבחן ADL נועד לבדוק את מצבו של האדם מבחינה פיזית, מבחן MMSE נועד לבחון את מצבו המנטלי – קוגניטיבי. כפי שנאמר לעיל, אחד מהמצבים שבהם מוגדר מבוטח כסיעודי נקרא “תשישות נפש”, שמשמעותו שיכולותיו האינטלקטואליות והקוגנטיביות של המבוטח נפגעו (בעקבות דמנציה או אלצהיימר) ברמה שמשפיעה על תפקודו היומיומי.

בכדי לבחון האם המבוטח עונה לקריטריונים אלה, נערך המבחן על ידי נציג החברה, שלרוב יהיה פסיכיאטר או פסיכוגריאטר. הציון שיתקבל יקבע האם המבוטח יוגדר כתשוש נפש ובכך יהיה זכאי לקבלת הגמלה לפי הפוליסה.

המבחן כולל שאלות ומשימות שונות המצריכות מאמץ קוגניטיבי, והוא נערך כאשר המבוטח אינו תחת השפעת תרופות או מחלה זמנית כלשהי. המבחן ייערך לרוב בבוקר על מנת למנוע מצב שבו הנבדק עייף, מה שעשוי להשפיע על תוצאות המבחן.

ישנם מספר תחומים בהם עוסקות השאלות במבחן וכל תשובה נכונה בו מזכה בנקודה אחת:

 1. שאלות התמצאות בזמן: איזה יום בשבוע היום? מהו החודש? התאריך? באיזה עונה אנחנו? ובאיזו שנה?
 2. שאלות התמצאות במקום: באיזה חדר בבית אנו נמצאים? באיזו עיר אנחנו בארץ? באיזו מדינה?
 3. משימת חישוב: על הנבדק לחסר את המספר 7 מ- 100 ולהמשיך לחסר עד חמש פעמים.
 4. משימת זיכרון: על הנבדק לחזור אחר שלוש מילים שאומר הבוחן, מיד לאחר שאומר אותן, וכן לחזור עליהן בסיום המבחן.
 5.  משימה שפתית: על הנבדק לזהות מספר חפצים, לחזור על משפטים, לבצע הוראה של שלושה שלבים לפי הסדר, לקרוא הוראה כתובה ולבצעה וכן לכתוב משפט שלם.
 6. משימה הנדסית: העתקת מבנה הנדסי בציור.


את הניקוד מסכם הבוחן ולפיהן נותן את הציון: נבדק שציונו במבחן הוא בין 0 ל- 17, יוגדר כלוקה במחלת אלצהיימר בשלב מתקדם. נבדק שציונו מ-18 עד 24, יוגדר כבעל פגיעה בתפקוד הקוגניטיבי ומצריך מעקב אחר מצבו. נבדק שציונו עולה על 24 נקודות, מוגדר כמי שאינו סובל מאלצהיימר או דמנציה.

3. בדיקת רופא מטעם חברת הביטוח

בנוסף למבחנים אלו, נשלחים הנבדקים פעמים רבות גם לבדיקות שונות של רופאים מטעם חברות הביטוח. בהתאם לפגיעה ממנה סובל הנבדק, יישלח לרופא באותו התחום על מנת שיעריך את חומרת הפגיעה ומצבו של האדם.

במקרה של תביעת סיעוד בגין תאונה, לדוגמא, יישלח הנבדק לרופא העוסק בתחום הפגיעה של הנבדק, כגון אורתופד, נוירולוג ועוד. במקרה של תביעת סיעוד בגין מחלה, כגון אלצהיימר, יישלח הנבדק לפסיכיאטר, פסיכוגריאטר או נוירולוג. במקרים מסויימים יישלח הנבדק לרופא תעסוקתי, שיעריך את יכולותיו התעסוקתיות ויגדיר את חומרת הפגיעה בתפקודו של המבוטח.

חשוב לדעת כי הרופא אליו נשלח הנבדק הינו מטעם חברת הביטוח, ומשכך, פעמים רבות הנטייה שלו תהיה לטובת חברת הביטוח, מה שאינו משפר את סיכוייו של הנבדק לקבלת הגמלה. לכן, מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה לזכויות רפואיות המכירה את המערכת לעומק ויודעת להכין ולייעץ למבוטח לקראת הבדיקות, ועל כך נפרט עוד בהמשך.

4. קבלת גמלת הסיעוד

במידה והמבוטח נמצא עונה להגדרות הפוליסה לעניין גמלת סיעוד, הוא יוכל לקבל את התשלומים באחת משלוש האפשרויות: כתגמולי פיצוי, כמתן שירות או כשיפוי. את התשלומים יקבל המבוטח מרגע שהוגדר כסיעודי. במצבים שהוגדר כסיעודי באופן זמני, יקבל המבוטח את התשלומים למשך הזמן שהוגדר בתנאי הפוליסה. בעת קבלת תשלומי הפוליסה, ישוחרר המבוטח מתשלום הפרמיות על הפוליסה.

חשוב לדעת כי מידי פעם עורכות חברות הביטוח בדיקות על מנת לבחון האם המבוטח אכן ממשיך לענות להגדרות הפוליסה כסיעודי, בגלוי או בסתר.

תביעת סיעוד מול ביטוח לאומי

הגשת תביעת לגמלת סיעוד מול הביטוח הלאומי מיועדת למי שהגיע לגיל הפרישה וזקוק עקב כך לעזרה בפעולות בסיסיות יומיומיות או לסוג של השגחה. 

1. תנאי הזכאות לגמלת סיעוד ביטוח לאומי

ככלל, הזכאות לגמלת סיעוד מהביטוח הלאומי ניתנת למי שעומד בחמישה תנאים עיקריים: תושב ישראל ונמצא בגיל פרישה, אינו מתגורר במחלקה סיעודית או אחרת בבית החולים או בגוף ציבורי שהוצאותיו ממומנות ע”י המדינה (קרי: מתגורר בביתו או בדיור מוגן), אינו מקבל קצבה אחרת (כגון קצבת שירותים מיוחדים, קצבה מיוחדת לנפגעי עבודה ועוד), הוא נזקק להשגחה או לסיוע בפעולות בסיסיות באופן יומיומי (כגון האכלה, הלבשה, רחיצה ועוד) ועומד במבחן הכנסות של הביטוח הלאומי (מעל הכנסה מסויימת אינו זכאי לקבלת הגמלה).

אלו העונים על תנאי הזכאות יידרשו לעבור מבחן ADL, שנקרא בביטוח הלאומי גם “מבחן תלות”. יש לציין כי גם אם מבוטח עבר בדיקה זו על ידי חברת הביטוח שלו, אין זה תקף לעניין הביטוח הלאומי ועליו לעבור מבחן ADL נוסף מטעם הביטוח הלאומי. 

2. שלבי הגשת התביעה

כשלב ראשון, על התובע למלא טופס תביעה לגמלת סיעוד בביטוח הלאומי, ניתן למלאו גם באופן מקוון. המסמכים שיש לצרף להגשת טופס זה הם רבים וכוליים בין השאר: סיכומי אשפוזים (במידה ויש), תדפיסי מידע רפואי מקופות החולים, אישורים שונים, כתב ויתור על סודיות רפואית, אבחון מגריאטר או פסיכוגריאטר (במידה ונדרש) ועוד.

לאחר הגשת הטופס והמסמכים, במידה והתובע נמצא עונה על התנאים, תיערך בדיקת ה- ADL. לאחר הבדיקה, ייחשב ציון הבדיקה ועל פי סיכום סופי ייקבע האם הוא זכאי לקבלת גמלת סיעוד ובאיזה גובה. גובה הגמלה ייקבע לפי גובה ההכנסות של התובע, וכן לפי סוג הסיעוד לו הוא נזקק.

מדוע חשוב להיעזר בחברה למימוש זכויות רפואיות?

במקרה של תביעה מול חברות ביטוח, תנאי הפוליסה הם לרוב מורכבים ומכילים פרטים רבים. אותו המצב מתקיים גם בתביעות מול ביטוח לאומי, וההליך הנדרש על מנת להוכיח את הזכאות לגמלה הוא לרוב מסובך, מורכב וארוך. לא פעם נדחות תביעות בגין טעויות שעושים התובעים בתום לב ומחוסר היכרות עם המערכת. הרופאים מטעם חברות הביטוח והביטוח הלאומי אינם ששים לבוא לקראת התובע ופעמים רבות התובע אינו מצליח להוכיח את זכאותו עקב כך.

“זכות ויוזמה” היא חברה למימוש זכויות רפואיות, ועד כה סייעה ללקוחות רבים בתביעות סיעוד. אנו מציעים שירות של מיטב אנשי המקצוע מתחום זה, המכירים את המערכות השונות לעומקן ויודעים לסייעייעץ, לכוון והדריך נכון את הלקוחות על מנת שיוכלו לקבל את מלוא הסכומים המגיעים להם בזכות.  

בכל מצב בו אתם או יקיריכם נזקק לגמלת סיעוד, אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל שירות מקצועי, אמין וממיטב אנשי המקצוע המנוסים ביותר כיום בתחום זה.

תביעות סיעוד

אל תוותרו על זכויותיכם! אם אתם סובלים מבעיה רפואית, יתכן ומגיע לכם תשלום מחברות הביטוח!

הפגישות נעשות עם סוכן אצלכם בסלון או באונליין בלי צורך לצאת מהבית.

לקביעת פגישה ללא עלות וללא התחייבות

 התקשרו עכשיו 072-3954546

או מלאו את הפרטים שלכם ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם:

או התקשרו 072-3954546
אנו נחזור אליך בעניין סיוע במימוש זכויותך הרפואיות בתחומים שונים
*הייעוץ אינו משפטי

תעודת איתנות עסקית BDI 2024

הקדמה

 1. אתר yozma-rights.co.il (להלן: “האתר“) מופעלת ומוחזקת על ידי זכות ויוזמה מימוש זכויות רפואיות ופיננסיות בע”מ (להלן: “מפעילת האתר” או “החברה“).
 2. בכל מקום בו מופיע “מפעילת האתר”, הכוונה למפעילת האתר והפועלים בשמה ומטעמה, לרבות עובדיה.
 3. השימוש באתר זו ובשירותים המוצעים בה מעת לעת, מעיד על קבלה, הבנה והסכמה לתנאים המפורטים לעיל ולהלן. המשתמש מתבקש, אפוא, לקרוא אותם בקפידה. במידה ובחלק מעמודי האתר, יימצאו תנאים נוספים, אזי תנאים אלו יחולו, בנוסף לתנאי השימוש הכלליים (להלן: “תנאים ספציפיים“). כל השירותים הניתנים על ידי מפעילת האתר למשתמש, כפופים להוראות ולתנאים הקבועים בתקנון זה ולתנאים הספציפיים כאמור לעיל.
 4. מפעילת האתר רשאית לשנות בכל עת, וללא כל הודעה מוקדמת, את המידע, החומר, התוכן והשירותים באתר, וכן שומרת לעצמה את הזכות להוסיף ו/או לגרוע בעתיד שירותים שונים בהתאם לשיקול דעתה הבלעדי. שינויים אלה יחייבו עם פרסומם באתר. על המשתמש ו/או הנכנס לאתר חלה האחריות להתעדכן ולעקוב אחר שינויים שחלו בתנאי השימוש. שימוש ו/או כניסה לאתר כמוהו כהסכמה לכל השינויים.
 5. פניה בלשון זכר או נקבה יש לראותה כפניה לשני המינים גם יחד כמו כן לשון יחיד ורבים.
 6. הכותרות הינן לשם הנוחות בלבד ואין בהן כדי לגרוע מהקבוע בתקנון.

כניסה לאתר

 1. שימוש באתר אפשרי באמצעות דפדפן האינטרנט.
 2. המשתמש מצהיר כי הוא אינו פועל בשמו או מטעמו של אחר וכל פעולה שהוא מבצע באתר הינה עבורו בלבד.
 3. מפעילת האתר שומרת לעצמה את הזכות להשעות, לבטל או לסרב לספק את השירותים, כולם או חלקם, בכל מקרה של אספקת מידע שאינו אמיתי, מעודכן, שלם או נכון בזמן הרישום או לאחריו, אם יש למפעילת האתר את היסוד הסביר להניח כי כך קרה.
 4. בעצם השימוש באתר המשתמש מאשר למפעילת האתר ו/או  לשותפיה העסקיים, לאסוף את כלל המידע אודותיו, הכל בהתאם ובכפוף לקבוע בתקנון זה.
 5. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי כל התנועות והפעולות המבוצעות באמצעות האתר ו/או השירותים נרשמות ומתועדות על-ידי מפעילת האתר.

התחייבויות המשתמש בעת השימוש באתר ובשירותים

המשתמש מתחייב לא לבצע את הפעולות הבאות (כולן או חלקן):
 1. התחזות לכל אדם או ישות משפטית אחרת המשתמש בשירותים.
 2. הטענה, שליחה או שידור של כל חומר המכיל כל סוג של וירוס מחשב, או כל קוד מחשב אחר, המתוכנן להרוס, להפריע, או להגביל את השימוש (ובכלל זה כל שימוש אחר מלבד שימוש הוגן וסביר באתר) בכל אחד מן המחשבים, השרתים, החומרה והתוכנה אשר מצויות בשימוש מפעילת האתר לצורך אספקת השירותים.
 3. הפצת דואר זבל (spam), או הצפה של כל דואר אחר את השרתים באמצעותם מופעלים השירותים.
 4. שינוי, עיבוד, התאמה, מתן רישיון משנה, תרגום, מכירה, ביצוע פעולות של הנדסה חוזרת, פירוק או הרכבה מחדש של כל אחד מחלקי הקוד המרכיבים את האתר וכן פעולות כנ”ל לגבי החומרה והתוכנה אשר מצויים בשימוש עבור מתן השירותים.
 5. פגיעה בכל דרך שהיא בזכויות יוצרים, סימני מסחר, או כל זכות קניינית אחרת אשר מצויות בשירותים.
 6. הצבת השירותים, או כל חלק מהם או כל חלק מהאתר, בתוך מסגרת של אתר אחת או אתר אחר (frame),  או כחלק מאתר אחרת (mirror), או כחלק משירות אחר ללא קבלת הסכמה מפורשת וכתובה של מפעילת האתר.
 7. שימוש בכל רובוט, “תולעת” (spider), מנוע אחזור וחיפוש מידע, או כל כלי אוטומטי, או ידני אחר אשר מתוכנן לאנדקס, לאחזר  מידע בשירותים ו/או באתר, או כלי כאמור אשר מתוכנן לחשוף את מבנה מאגר הנתונים והקוד בשירותים ו/או באתר.
 8. להפריע בכל דרך אחרת, או לקטוע את השירותים ו/או את האתר, ובכלל זה על ידי הפרעה לפעולות השרת, ורשת המחשבים המחוברים לשירותים ו/או האתר או של רשת המחשבים המחוברת אליהן.
 9. להעלות ו/או לשלוח באמצעות השירותים כל חומר ו/או מסר שהינו בלתי חוקי ו/או בלתי מוסרי ו/או פוגעני בכל אופן שהוא ו/או בלתי רלוונטי.
 10. השירותים אותם מציעה מפעילת האתר והמידע באתר מהווים קניינה הרוחני של מפעילת האתר. המשתמש מתחייב שלא לעשות כל שימוש בשירותים, אלא בהתאם ועל פי הוראות תנאי שימוש אלה.
 11. המשתמש מתחייב שלא לעשות כל שימוש שאינו חוקי בשירותים ו/או באתר.
 12. כמו כן, המשתמש מתחייב שלא לעשות כל שימוש בשירותים שיש בו כדי להפר זכויות יוצרים ו/או זכויות קניין רוחני של מפעילת האתר ו/או של כל גורם שהוא.

זכויות יוצרים

 1. כל הזכויות, לרבות זכויות היוצרים, קניין רוחני מכל סוג שהוא, סימני המסחר, זכויות הפטנטים, הסודות המסחריים ובקשר למידע ו/או התוכן של אתר זה, פרסום, כתבה, עיצוב, יישום, קובץ, תוכנה וכל חומר אחר, בין אם מוחשי או מופשט המתפרסם באתר הינן בבעלות מפעילת האתר על פי הקשר העניין, ולמשתמש לא תהיה כל זכות מכל סוג שהוא בתוכן זה. אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי, לשדר, לאחסן, למסור לצד שלישי או לעשות כל שימוש מסחרי או לא מסחרי בנ”ל, או בחלק ממנו, בלא קבלת הסכמתה המפורשת של מפעילת האתר, מראש ובכתב. אין באמור לעיל לפגוע בזכויותיהם של צדדים שלישיים המפרסמים תכנים באתר באמצעות הסכמים שונים בין מפעילת האתר לבין אותם צדדים.
 2. השימוש באתר מותנה בכך שהמטרה הינה לשימוש אישי בלבד ולא לשימוש מסחרי. כל  שימוש אחר יצריך קבלת אישור מראש ובכתב מחברת מפעילת האתר.
 3. כניסה ו/או שימוש באתר זה מחייבים שלא לעשות שימוש במידע ו/או תוכן לכל מטרה אחרת פרט למטרה המותרת לעיל, ובכל מקרה אין לבצע כל שינוי ו/או סילוף ו/או כל פעולה העלולה לפגוע במידע ו/או בתוכן, ו/או בשמה של מפעילת האתר, או של כל גורם אחר.
 4. אין לאסוף נתונים מכל סוג שהוא מן האתר באמצעות שימוש בכל אמצעי שהוא ובכלל זה תוכנות המיועדות לאיסוף נתונים כיו”ב וכל שכן חל איסור חמור להפיצם, וכל זאת ללא אישור מפורש של האתר מראש ובכתב.
 5. המשתמש מתחייב כי הוא בעל זכויות היוצרים והקניין הרוחני או שיש ברשותו אישור מבעל הזכויות, בכל הקבצים והתכנים המועלים על ידו לאתר.

 הגבלת אחריות

 1. התכנים המופיעים באתר אינם ייעוץ משפטי והשירותים המוצעים באתר אינם שירותים משפטיים.
 2. המידע המוצג באתר הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ או המלצה מכל סוג שהוא.
 3. מפעילת האתר לא תישא בכל אחריות, במפורש או מכללא, בקשר למידע הכלול באתר, לתוכנו, לטיבו, מהותו, איכותו, שלמותו, נכונותו, דיוקו, אמיתותו, מהימנותו והתאמתו של המידע למטרה מסוימת. בנוסף, מפעילת האתר לא תהא אחראית, במפורש או מכללא, לכל נזק ו/או הפסד, בין ישיר ובין עקיף, שיגרם למשתמש ו/או לצד ג’ כלשהו בכל הקשור לשימוש באתר.
 4. השימוש במידע האמור באתר וקבלת החלטה כלשהי על סמך נתון כלשהו המופיע באתר הינה על אחריות המשתמש באתר בלבד. המשתמש מוותר בזאת על כל דרישה, טענה ו/או תביעה בקשר לטיבו, מהותו ו/או איכותו של המידע/המוצר/השירות באתר, ו/או בקשר לשלמותו, נכונותו, דיוקו, אמיתותו, מהימנותו, והתאמתו למטרה מסוימת. כל שימוש במידע טעון בדיקה ואימות נוספים על ידי המשתמש.
 5. מפעילת האתר ו/או מי מטעמה ו/או הקשור אליה  לא תהיינה אחראיות, בשום אופן ו/או צורה שהיא, בכל הקשור בשירותים המוצעים באתר ו/או בספק המידע הרלוונטי וכן לא תהיה אחראית לכל הפסד ו/או נזק ו/או הוצאה, ישירים ו/או עקיפים אשר נגרמו משימוש או הסתמכות על כל ו/או חלק מהמידע אשר מכיל אתר זה, או השמטה של מידע כלשהו.
 6. באחריות המשתמש להגן על כל חומרה ותוכנה באמצעים מספקים על מנת למנוע כל פגיעה ו/או תקלה ו/או אובדן מידע ו/או חדירת נגיפי מחשב בעת השימוש באתר.
 7. מבלי לגרוע מכלליות האמור לעיל ולהלן יובהר כי מפעילת האתר, בעלי מניותיה, מנהליה, עובדיה, שלוחיה ו/או מי מטעמה, לא ישאו בכל אחריות שהיא לכל נזק ו/או הפסד ו/או הוצאה, ישירים ו/או עקיפים, אשר יגרמו להורים/בגירים בעקבות הטענת כספים (כאמור בסעיפים ‎19- ‎24) לא מורשית וזאת מכל סיבה שהיא.
שיפוי
 1. מפעילת האתר לא תישא בכל אחריות שהיא לכל נזק ו/או הפסד ו/או הוצאה, ישירים ו/או עקיפים, אשר יגרמו למשתמש או לצד ג’ כלשהו בשל שימוש באתר ו/או אי יכולת להשתמש באתר ו/או במידע שבו ו/או בשל כל פעולה ו/או החלטה הנעשית תוך הסתמכות על המידע ותוכן האתר ו/או כל שימוש הנעשה בניגוד לאמור בתנאי התקנון, וזאת אף אם מפעילת האתר יודעת על אפשרות לנזק ו/או הפסד.
 2. המשתמש מתחייב לשפות את מפעילת האתר, נציגיה, בעלי מניות, עובדים, נושאי משרה והפועלים בשמה ומטעמה, לרבות מי מטעמה, שליטתה ו/או בעל זיקה אחרת אליה, בגין כל נזק, הפסד, תשלום ו/או הוצאה (לרבות שכר טרחת עורכי דין והוצאות משפט) שייגרמו להם עקב הפרת תנאי השימוש באתר בהתאם לתקנון זה או שימוש בלתי מוסמך באתר או במידע שבו. בנוסף, המשתמש מסכים לשאת באחריות לכל הנזקים ו/או ההפסדים ו/או הוצאות, ישירים ו/או עקיפים, צפויים ו/או בלתי צפויים ואשר אינם בשליטת מפעילת האתר.
למשתמש לא תהיה כל טענה, תביעה או דרישה בגין תכונות של השירותים, לרבות איכותם ו/או יכולותיהם ו/או מגבלותיהם ו/או מהימנותם ו/או התאמתם. השימוש בשירותים ייעשה אפוא על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש. מפעילת האתר אינה אחראית בכל צורה שהיא לכל נזק שהוא בין אם ישיר ו/או עקיף ו/או כספי ו/או אחר, שייגרם כתוצאה משימוש ו/או הסתמכות על המידע שמופיע בתוכן האתר ו/או לתוכנם האתרים/אירועים/פגישות אליהם מוליכים הקישורים ו/או המידע המוצג.

מדיניות פרטיות

 1. כללי
  • להלן יפורטו הנהלים אשר על פיהם פועלת מפעילת האתר באיסוף ושימוש בפרטים אודות המשתמש, (להלן: “מדיניות הפרטיות“). יש להדגיש כי מפעילת האתר רואה חשיבות רבה בשמירה על פרטיות המשתמש, ולכן עושה מאמצים רבים על מנת לשמור כיאות על המידע שנמסר לה.
  • כל האמור במדיניות פרטיות זו הינו בכפוף לחוק הגנת הפרטיות, התשמ”א-1981 (להלן: “חוק הגנת הפרטיות“) ולהוראות כל דין שלא ניתן להתנות עליהן.
  • מסירת המידע על ידי המשתמשים תלויה ברצונם ובהסכמתם של המשתמשים וכי לא קיימת חובה חוקית למסור את המידע.
  • מדיניות הפרטיות מהווה הודעה לפי סעיף 11 לחוק הגנת הפרטיות.
 2. איסוף מידע
  • בכדי להשתמש באתר ו/או בשירותים, ייתכן ויידרש המשתמש לספק למפעילת האתר מספר פרטים אודותיו. פרטים אלו כוללים, בין היתר, את שמו, כתובת הדואר האלקטרוני שברשותו ומספר טלפון נייד (להלן ביחד-“מידע אישי“).
  • המידע האישי שיימסר על ידי המשתמשים, ככל שיימסר, יישמר על ידי החברה במאגר מידע שיירשם בפנקס מאגרי המידע המנוהל לפי חוק הגנת הפרטיות.
  • מדיניות הפרטיות חלה גם על המידע האישי כאמור וכן על מידע שנאסף אודות המשתמש בזמן שהוא גולש באתר.
  • מפעילת האתר מתעדת באופן אוטומטי בשרתיה את כל המידע שנקלט מן הדפדפן/טלפון סלולארי שברשות המשתמש ו/או כל מכשיר אחר (להלן: “מכשיר“), ובכלל זה כתובת ה- IP של המשתמש וכן את כל הדפים בהם ביקר המשתמש. בהסכמה לתנאי השימוש הללו המשתמש מביע את הסכמתו כי תיעוד כאמור יבוצע על ידי מפעילת האתר.
 3. שימוש במידע
מפעילת האתר משתמשת במידע שנאסף אודותיך למטרות הבאות:
 • פיקוח על האתר וניתוחו לצורך תפעול שוטף וכן לצורך ניהולו הטכני של האתר ואיתור ובדיקת מקרים של חשד לשימוש לרעה.
 • אחסון המידע בבסיסי הנתונים של מפעילת האתר.
 • ניתוח סטטיסטי של המידע, לצרכיה של מפעילת האתר, לרבות שיפור ופיתוח פונקציונליות האתר.
 • שליחת דברי פרסומת. ייתכן שתתבקש לתת את הסכמתך לקבלת “דבר פרסומת”, באמצעות דוא”ל, SMS וכו’ כמפורט בחוק התקשורת (בזק ושידורים), התשמ”ב- 1982. הנך רשאי להודיע על סירובך לקבל דבר פרסומת מהאתר ולחזור בך מהסכמתך, וזאת באמצעות לחיצה על קישור “הסר” בגוף ההודעה שקיבלת. יצוין כי לאחר קבלת הבקשה, המידע האישי יוסיף להישמר במאגר המידע של החברה, אך לא ישמש עוד לצורך משלוח של דברי פרסומת.
 1. שימוש ב-Cookies או בקבצים בעלי פונקציונאליות דומה ל-Cookies (להלן: “Cookies“):
  • “Cookie” הינה קובץ טקסט קטן אשר מועבר למכשיר שלך על ידי שרת אינטרנט. קובץ זה אינו מהווה תוכנת מחשב ואין בו את היכולת לקרוא את המידע המצוי בו או  לבצע פעילות כלשהי על גביו. מטרת השימוש ב- “Cookie” היא בכדי ששרתי מפעילת האתר יוכלו לזהות אותך במהירות וביעילות כאשר אתה חוזר ומשתמש באילו מהשירותים וכאשר הינך מבקר באתרים אחרים.
  • בהסכמת המשתמש לתנאי תקנון זה, המשתמש מתיר למפעילת האתר לעשות שימוש ב”Cookies”.
  • באמצעות “Cookies” מפעילת האתר עשויה, בהתאם לשיקול דעתה, לפרסם מידע אודותיה באתרים שונים בהם יגלוש המשתמש (להלן: “ספקי צד שלישי”). במהלך שימוש המשתמש באתרים אלו ייתכן וייאסף מידע לגביו ומפעילת האתר עשויה לעשות בו שימוש לצורך התאמת התוכן הפרסומי שיוצג בפניו לנושאים המעניינים אותו ואינו מזהה אותו ספציפית.
  • מפעילת האתר אינה אחראית לתפעול האתרים של ספקי צד שלישי או לתוכן המוצע בהם. מדובר באתרים עצמאיים לחלוטין. על כן, מומלץ יהיה לעיין במסמכי מדיניות הפרטיות של כל אחד מהאתרים של ספקי צד שלישי.
  • ניתן להשבית קבצי Cookies, במקרה בו ישבית המשתמש את קבצי ה – Cookies יתכן כי זה יהווה פגיעה במתן שירותים ונתונים אחרים אודות העדפותיו והרגלי הגלישה שלו.
 2. מסירת מידע לצדדים שלישיים
  • מפעילת האתר לא תמכור ו/או תשכיר ו/או תעביר את המידע אודות המשתמש, כולו או חלקו, לצד שלישי כלשהו, מבלי לקבל את הסכמתו המפורשת לכך.
  • מפעילת האתר תהא רשאית לחשוף את המידע אודות המשתמש, כולו או חלקו, לצדדים שלישיים כלשהם בכפוף לתנאים הבאים:
   • החברה קיבלה את הסכמת המשתמש למסירת המידע.
   • חשיפת המידע או חלקו לגורמים מסוימים הכרחית לשם אספקת השירותים ו/או לצרכי אבטחת מידע וזיהוי המשתמש. יש להדגיש, כי אלא אם כן נאמר אחרת, לגורמים אלו אין זכות להשתמש במידע זה מעבר למטרה שלשמה מספקת אותו מפעילת האתר.
   • מפעילת האתר תמסור את המידע במידת הצורך או כנדרש על פי החוק או בהליכים משפטיים, לרבות מחלוקת, טענה, תביעה, דרישה או הליכים משפטיים, אם יהיו, בין המשתמש לבין מפעילת האתר ו/או מי מטעמה.
   • במקרה בו מפעילת האתר תמצא כי פעולות המשתמש בשירותים מפרות את תנאי השימוש, או מבוצעות לשם ביצוע תרמית מכל סוג שהוא.
   • במקרה שבו מפעילת האתר תעביר, בכל צורה שהיא את פעילות האתר לתאגיד אחר, תתמזג עם תאגיד אחר או תמזג את פעילות האתר עם פעילותו של צד שלישי, ובלבד שאותו תאגיד או צד שלישי יקבל על עצמו את הוראות מדיניות פרטיות זו.
 1. אבטחת מידע
  • מפעילת האתר רואה באבטחת המידע של המשתמשים ושל לקוחותיה ערך עליון ומשקיעה משאבים רבים לאבטחת סודיות המידע. במסגרת זאת, מפעילת האתר נוקטת בכל הצעדים הסבירים לאבטחת המידע הנמסר על-ידי משתמש.
  • יחד עם זאת, מובהר, כי מערכותיה של מפעילת האתר, מעצם היותן מבוססות על תוכנות, חומרות ורשתות תקשורת, חשופות לסיכונים הטבועים במערכות מסוג זה, לרבות תוכנות מפגעות (וירוסים, סוסים טרויאנים וכד’), ציתות לקווי תקשורת, פריצה על-ידי גורמים עוינים, התחזות והונאות מקוונות אחרות.
  • מפעילת האתר משקיעה מאמצים רבים בהגנה מפני סיכונים אלה, אך למרות זאת, אין אפשרות לחסימה מוחלטת וייתכנו נזקים ו/או הפסדים עקב התממשות איזה מהסיכונים, לרבות גילוי ו/או שיבוש מידע המועבר ו/או מוצג באתר, שיבושים בפעולת המערכות ו/או בזמני התגובה שלהן, לרבות אי-ביצוע, ביצוע שגוי ו/או ביצוע באיחור של הוראה/בקשה, חוסר זמינות של המערכות או איזה משירותיהן וכדומה ומפעילת האתר תהיה פטורה מאחריות לנזק, הפסד או הוצאה כלשהם העלולים להיגרם למשתמש, במישרין או בעקיפין, כתוצאה מכל אחד מן האירועים/הגורמים הללו.
  • מובהר, כי אין באמור לעיל כדי לגרוע מאחריותך בנוגע למכשירך, לרבות אבטחתו. כמו כן, מובהר, כי פעולות מסוימות שתבצע במכשיר, כגון “פריצתו” עשויות לפגוע באבטחת המידע והשירותים וזאת בנוסף להיותן של חלק מפעולות אלה אי חוקיות ואסורות.
 2. זכות עיון
  • על פי חוק הגנת הפרטיות, התשמ”ע-1981, כל אדם זכאי לעיין במידע שעליו המוחזק במאגר מידע. אדם שעיין במידע שעליו ומצא כי אינו נכון, שלם, ברור או מעודכן, רשאי לפנות בדוא”ל aharon@yozma-rights.co.il בבקשה לתקן או למחוק את המידע.
 3. קישורים לאתרים חיצוניים
  • ייתכן וחלק מהשירותים יכילו קישורים (Hyperlinks) לאתרים אחרים, לרבות קישורים שנעשו על ידי גורמים המבצעים פרסום באמצעות השירותים. קישורים אלה נועדו לנוחיות המשתמש בלבד.
  • השימוש במידע או בתכנים אחרים הנמצאים באתרים החיצוניים אליהם מוביל הקישור טעון זהירות ובדיקה קפדניים. מובהר כי, למפעילת האתר אין כל שליטה או זכות על התכנים הנמצאים באתרים חיצוניים אלה.
  • מפעילת האתר אינה נושאת בכל אחריות במקרה בו הסתמך המשתמש ו/או ביצע פעולות בהתאם לנמצא באתרים חיצוניים אלה.
  • אין לפרש את הקישורים הנמצאים בשירותים כהמלצה, העדפה או אישור להשתמש בחומר ו/או התכנים ו/או המוצרים המופיעים באתרים החיצוניים. כמו כן, אין לפרש קישורים אלה כערובה למהימנות, לדיוק או לשלמות המידע המצוי בהם.

דין וסמכות שיפוט

 1. בכל מקרה בו תהא סתירה ו/או אי התאמה בין תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות לעיל לבין האמור באתר לרבות ביחס למוצר ו/או שירות ו/או כל מידע ו/או תוכן – תגברנה הוראות תקנון זה, אלא אם נאמר במפורש אחרת בהוראות ספציפיות.
 2. אין בהיעדר תגובה מצד מפעילת האתר, כדי לפגוע בזכויות מפעילת האתר באופן כלשהוא ואין בכך משום ויתור על זכות או הסכמה מצד מפעילת האתר.
 3. השימוש באתר ו/או בשירותים כפוף לדין הישראלי בלבד.
 4. מקום השיפוט הבלעדי בכל עניין ומחלוקת בכל הנוגע לשירותים באתר, יהיה בית המשפט המוסמך בתל-אביב-יפו, אשר ידון בעניין בהתאם לדיני מדינת ישראל.
 

פרטי הטופס נשלחו בהצלחה!

מנהלת הזכויות האישית שלך תצור עמך קשר בהקדם.
בנוסף, ניתן ליצור עמנו קשר טלפוני במספר 072-3938000.

פרטי הטופס נשלחו בהצלחה!

Terms & Conditions

תנאי שימוש במחשבון

אנא קרא את ההוראות של כתב הסכמה זה, לפני עשיית שימוש במחשבון לעיל:

הסכמה לאגירת פרטים במאגר מידע:

ידוע לי כי כל המידע שאמסור לחברה במסגרת השימוש שלי במחשבון החישוב, ייאגר במאגר מידע בבעלות זכות ויוזמה – מימוש זכויות רפואיות ופיננסיות בע”מ (להלן: “החברה“).

המידע שאני מוסר לחברה ישמש את החברה או מי מטעמה לצורך פניות שיווקיות אליי מעת לעת בדיוור ישיר, כדי להציע לי שירותים בתחום מימוש זכויות רפואיות ותביעות ביטוח, אשר לדעת החברה עשויים לעניין אותי (להלן: “השירותים“). אני גם מביע את הסכמתי כי המידע שאני מוסר לחברה ישמש אותה לצרכי מחקר וטיוב נתונים (קרי, שיפור איכות הנתונים האגורים בבסיס הנתונים, ו/או הצלבת נתונים ממקורות מידע שונים, לרבות ממקורות של צדדי ג’).

אני מסכים לקבל גם הודעת דוא”ל חד פעמית, עם תוצאות החישוב שביצעתי תוך שימוש במחשבון. בהודעה זו, החברה עשויה להציע לי את השירותים כאמור.

ידוע לי כי החברה לא תעביר את פרטיי לצד ג’ כלשהו ללא הסכמתי מראש.

ידוע לי כי לא מוטלת עלי חובה חוקית למסור מידע אודותיי לחברה, וכי הדבר נעשה ברצוני ובהסכמתי.

שימוש בעוגיות:

אני מסכים כי החברה תשתמש בעוגיות, המכילות מידע בלתי מזהה אודותיי, בין היתר על מנת לקדם את פרסום החברה במסגרת תוצאות חיפושיי במנועי החיפוש השונים, ו/או ועל מנת לקדם את פרסום החברה בבאנרים ובפרסומות שאני נחשף אליהם תוך כדי גלישתי באתרים ברחבי רשת האינטרנט. עוגיות גם מאפשרות לחברה לבצע ניתוחים סטטיסטיים בנוגע לאופן השימוש של גולשים במחשבון. דפדפני אינטרנט מתקדמים כוללים אפשרות להימנע מקבלת עוגיות ואפשרות למחיקת קבצי עוגיות קיימים.

הגבלת אחריות והיעדר המלצה:

ידוע לי כי השימוש במחשבון נעשה באחריותי הבלעדית בלבד. ידוע לי כי ייתכן כי תוצאות החישוב שאקבל לא תהיינה מדויקות או שלמות, וכי מטרת המחשבון הינה לתת אינדיקציה ראשונית בלבד לגבי מצב זכויותיי, וכן לאפשר לחברה לפנות אליי על מנת להציע לי את שירותיה. ידוע לי כי תוצאות החישוב אינן מהות ייעוץ כלשהו מטעם החברה, וכן כי התוצאות שאקבל אינן מהוות מצג או הבטחה כלשהי מטעם החברה, כי אקבל את סכומי הפיצויים שהמחשבון חישב.

אתר זה משתמש בקבצי עוגיות כדי להעניק לכם שירות טוב יותר