מידע נוסף בנושא

טופס 250 ביטוח לאומי

הגשת טופס 250 ביטוח לאומי הוא בעל חשיבות רבה כאשר מתרחשת תאונת עבודה. טופס 250, מכונה גם טופס תאונת עבודה או טופס דיווח תאונת עבודה לביטוח לאומי ומהווה בעצם את השלב הראשון שיש לבצע לאחר תאונה בעבודה. שמו הרשמי הוא "בקשה למתן טיפול רפואי לנפגע בעבודה" ובאמצעותו ניתן לקבל טיפול רפואי בקופות החולים, בתי החולים, ומוקדי הרפואה הדחופה.

רגע לפני שאתם ממלאים את הטופס, קראו מה משמעותו ומה הם הדגשים החשובים שיש לשים לב במילוי הטופס.

בהמשך המאמר:

מה הוא טופס 250 ביטוח לאומי?

טופס 250 או טופס 250 תאונת עבודה מהווה בקשה לקבלת טיפול רפואי ראשוני עבור שכירים אשר נפגעו כתוצאה מתאונת עבודה. את הטופס ממלא המעביד ע"פ התיאור המדוייק של התאונה אותה מסר העובד. בהגשת טופס 250 יש למלא פרטים אישיים של העובד הנפגע בתאונת עבודה, מקום ומועד הפגיעה, פירוט נזקי הגוף ותיאור התאונה ופרטי קופת חולים. על המעסיק לחתום על הטופס ובכך הוא מאשר את הכרתו שמדובר בתאונת עבודה.

דגשים חשובים במילוי טופס 250

ניסוח ותיאור תאונת העבודה בטופס 250 ביטוח לאומי, הוא חשוב במיוחד לתהליך ההכרה של ביטוח לאומי בפגיעה של העובד כתאונת עבודה. ניסוח שגוי, לא מפורט ולא יסודי עלול להכשיל את  תביעת תאונת העבודה לביטוח הלאומי בעתיד עבור הכרה בנכות, ויכול לפגוע בקבלת הפיצוי הכספי. עובדים רבים אשר נפגעו בעבודה לא תמיד יודעים כיצד עליהם לתאר את האירוע באופן ממוקד ובהיר ולא תמיד מבינים את החשיבות הרבה שיש בתיאור ומכשילים את תביעתם באופן בלתי הפיך. חשוב לציין כי טופס 250 תאונת עבודה אינו מהווה הכרה מהמוסד לביטוח לאומי כי התאונה מוכרת כתאונת עבודה אלא רק את אישורו של המעביד לכך שקרתה תאונה. על מנת שתאונה תוכר על ידי ביטוח לאומי כתאונת עבודה יש להמשיך בתהליך ולמלא בנוסף טופס בל 211. דיוק ופירוט יסודי של פרטי התאונה בהגשת טופס 250 עשויים לסייע רבות בהוכחת המקרה כתאונת עבודה.

טופס 250 ביטוח לאומי
טופס בל 250: זכרו לא להשמיט שום פרט ולמלא את פרטי הפגיעה בעבודה באופן המלא ביותר.

לאחר מילוי טופס 250 - מה השלבים הבאים?

לאחר שהטופס נחתם על ידי המעסיק, על הנפגע להגיש העתק לקופת החולים על מנת שלא יחויב בתשלום בעבור הטיפולים אשר להם הוא יזדקק לרבות תשלום למיון/או מוקד רפואה דחופה לאחר תאונת עבודה.

לאחר הבדיקה הרפואית הראשונה וטיפול ראשוני, הרופא בקופת החולים ימסור לעובד הנפגע בתאונת עבודה, תעודה ראשונית לנפגע בעבודה אשר תהווה אישור מחלה מהרופא לתאונת העבודה. קופת החולים תהיה מחויבת להעניק לנפגע את הטיפולים הרפואיים הנדרשים עד להחלמה. בכל היעדרות מהעבודה, כאבים, החמרה וכל היוצא בזה יש להקפיד לעדכן את הרופא המטפל ולוודא שקופת החולים לא מוציאה אישורי מחלה רגילים אלא תעודה ראשונה נוספת לנפגע בעבודה.

שימו לב! אם נפגעתם בתאונת עבודה, גם אם מדובר בחתך או שבר קטן, אתם עשויים להיות זכאים לפיצוי כספי. דמי פגיעה המשולמים מהביטוח הלאומי עבור ימי המחלה ובנוסף, פיצוי כספי חד פעמי או בקצבה חודשית עבור נכות.

לאחר מילוי טופס 250 ביטוח לאומי יש להמשיך בתהליך התביעה מול הביטוח הלאומי. לחצו כאן להסבר מלא על תהליך תביעת תאונת עבודה ביטוח לאומי.

סיוע במימוש ומיצוי זכויות מול הביטוח הלאומי

עובדים רבים אשר מבקשים לתבוע את זכויותיהם מול הביטוח הלאומי, מתייאשים עקב התהליך הבירוקרטי המסורבל.

אם עברתם תאונת עבודה אנחנו, החברה למימוש זכויות זכות ויוזמה נלווה אתכם החל מהשלבים הראשוניים בתביעה כמו מילוי טפסים לביטוח לאומי, ועד לתיעוד רפואי, חוות דעת והערכות נכות של רופאים מומחים והכנה לוועדות הרפואיות השונות של ביטוח לאומי. אנו נלווה אתכם עד למימוש מלא של זכויותיכם כנפגעי תאונת עבודה – מענק כספי או קצבת נכות. הצוות המקצועי שלנו יפעל כדי לסייע לכם לעבור את התהליך בקלות וילווה אתכם עד לקבלת פיצוי כספי והחזר  הוצאות טיפול ושיקום.

 

אל תוותרו על זכויותיכם! אם עברתם תאונת עבודה, יכול להיות שמגיע לכם פיצוי כספי!

שימו לב! במקרה של תביעת תאונת עבודה, תשלום השכ"ט עבורנו הוא רק לפי ההצלחה בתביעה!

אנו מסייעים למשתכרים החל מ-6000 ש"ח בחודש (שכירים ועצמאיים)

הפגישות נעשות עם סוכן אצלכם בסלון או באונליין בלי צורך לצאת מהבית.

לקביעת פגישה ללא עלות וללא התחייבות התקשרו עכשיו 072-3934455

או השאירו פרטים ונציג מקצועי יצור איתכם קשר בהקדם:

*היעוץ אינו משפטי