טופס בל 250 של ביטוח לאומי הוא בעל חשיבות רבה כאשר מתרחשת תאונת עבודה, הוא מכונה גם טופס תאונת עבודה או טופס דיווח תאונת עבודה  ומאפשר לשכיר שנפגע בעבודה להתחיל בתהליך התביעה מול המוסד לביטוח לאומי, בנוסף יש להציגו במיון/קופת חולים  לצורך  קבלת טיפול רפואי ללא עלות. מה משמעותו ומה הם הדגשים החשובים שיש לשים לב במילוי הטופס?

 

להורדה מהירה של טופס בל 250 ◄ לחצו כאן

 

טופס בל 250

משמעות טופס 250 תאונת עבודה

כאמור טופס בל 250 או טופס 250 תאונת עבודה מהווה בקשה לקבלת טיפול רפואי ראשוני עבור שכירים אשר נפגעו כתוצאה מתאונת עבודה. בטופס יש למלא פרטים של העובד שנפגע, מקום ומועד הפגיעה, פירוט נזקי הגוף ותיאור התאונה, שם קופת חולים והחלק ההכרחי ביותר – חתימת המעסיק על הטופס אשר מאשרת את הכרתו בכך שמדובר בתאונת עבודה.

דגשים חשובים במילוי טופס בל 250

ניסוח ותיאור תאונת העבודה הוא חשוב רבות לתהליך ההכרה של ביטוח לאומי בפגיעה של העובד כתאונת עבודה. ניסוח שגוי, לא מפורט ולא יסודי עלול להכשיל את תביעת ביטוח לאומי בעתיד לנכות והכרה בכל הפגימות. עובדים רבים שנפגעו בעבודה לא תמיד יודעים כיצד עליהם לתאר את האירוע באופן ממוקד ובהיר ולא תמיד מבינים את חשיבות הרבה שיש בתיאור ומכשילים את תביעתם באופן בלתי הפיך. בנוסף, חשוב לציין כי טופס 250 תאונת עבודה אינו מהווה הכרה מהמוסד לביטוח לאומי כי התאונה מוכרת כתאונת עבודה אלא רק את אישורו של המעביד לכך שקרתה תאונה. על מנת שתאונה תוכר על ידי ביטוח לאומי כתאונת עבודה יש להגיש בנוסף טופס בל 211 ולהמתין עד להחלטת ביטוח לאומי – אך חשוב לציין כי דיוק ופירוט יסודי של פרטי התאונה על גבי הטופס ב.ל 250 עשויים לסייע רבות בהוכחת המקרה כתאונת עבודה.

 

היכנסו וקראו כיצד יש למלא נכון את טופס בל 250

המעסיק חתם על הטופס בל 250, מה עכשיו?

לאחר שהטופס נחתם על ידי המעסיק על הנפגע להגיש העתק ולקופת החולים על מנת שלא יחויב בתשלום בעבור הטיפולים אשר להם הוא יזדקק לרבות תשלום למיון/או מוקד רפואה דחופה לאחר תאונת עבודה.

לאחר הבדיקה הרפואית הראשונה וטיפול ראשוני, הרופא בקופת החולים יתן לעובד הנפגע תעודה ראשונית לנפגע בעבודה אשר תהווה אישור מחלה מהרופא לתאונת העבודה. קופת החולים תהיה מחויבת להעניק לנפגע את הטיפולים הרפואיים הנדרשים עד להחלמה. בכל היעדרות מהעבודה, כאבים, החמרה וכל היוצא בזה יש להקפיד לעדכן את הרופא המטפל ולוודא שקופת החולים לא מוציאה אישורי מחלה רגילים אלא תעודה ראשונה נוספת לנפגע בעבודה.

לסיכום

כאמור, טופס בל 250 מהווה אישור והכרת המעביד בתאונת העבודה אך אינו מהווה אישור או הכרה של ביטוח לאומי בפגיעה כתאונת עבודה,  לצורך נדרש להגיש טופס 211 -טופס תביעה לדמי פגיעה אליו יצורפו מסמכים רפואיים, תעודות רפואיות וטופס ב.ל 250.

אם עברתם תאונת עבודה החברה למימוש זכויות זכות ויוזמה בעלת ניסיון עשיר בליווי נפגעי עבודה – אנו נלווה אתכם עוד משלבי הראשוניים בתביעה כמו מילוי טפסים לביטוח לאומי, תיעוד רפואי, חוות דעת והערכות נכות של רופאים מומחים והכנה לוועדות הרפואיות השונות של ביטוח לאומי. אנו נלווה אתכם עד למימוש מלא של זכויותיכם כנפגעי תאונת עבודה – מענק כספי או קצבת נכות. אנו בזכות ויוזמה נפעל כדי לסייע לכם לעבור את התהליך בקלות ונלווה אתכם עד קבלת פיצוי כספי והחזר  הוצאות טיפול ושיקום.

נפגעתם בתאונת עבודה?

אל תתמהמהו, חשוב לפעול ביסודיות ובזריזות .

למימוש מלא של הזכויות שלכם התקשרו:072-3938-000