דלקת מרפקים

דלקת מרפקים כוללת שתי תסמונות מרכזיות- מרפק טניס ומרפק גולף. מדובר על מצב שעלול להיגרם כתוצאה משימוש יתר, הגורם לשחיקה של הגידים סביב המפרק או התפתחות של דלקת בגידים המפעילים את האצבעות ופרק כף היד, בעקבות תנועה שחוזרת על עצמה. לכן עובדים רבים הנאלצים לחזור שוב ושוב על אותה התנועה לאורך היום עלולים לפתח דלקת מרפקים.

דלקת מרפקים – מרפק טניס

מרפק טניס, או טניס אלבו, הינו מצב המאופיין בתחושת כאב בחלק החיצוני של המרפק, כתוצאה מעומס יתר המופעל על הגידים סביב המרפק. הכאב מוקרן לרוב לשורש כף היד והאמה, דבר שעלול לגרום לחולשה של היד וקושי לבצע פעולות בסיסיות, כגון אחיזה בעט, סיבוב של המפתח וכדומה. הכאב נוטה להחמיר עם הזמן ללא טיפול מתאים. תסמונת זו אופיינית למכונאים, חשמלאים, טבחים, קצבים, ציירים וכמובן שחקני טניס. כמו כן, כל מי שעובד עם כלים רוטטים או מרבה לבצע תנועות סיבוביות במהלך עבודתו, נמצא בסיכון גבוה יותר לפתח את התסמונת. מרפק טניס מתפתח בעיקר באנשים בני 30 – 50, אך הוא עלול להופיע בכל גיל, בהתאם לעומס שמופעל על הגידים מסביב למרפק. הטיפול כולל תרופות, זריקות מקומיות, פיזיותרפיה ומנוחה. במקרים חמורים במיוחד יהיה צורך בניתוח.

דלקת מרפקים – מרפק גולף

מרפק גולף הינו תסמונת המאופיינת בדלקת בחלק הפנימי של המרפק. התסמונת גורמת לתחושת כאב, המוקרנת אל היד הקדמית ושורש כף היד. מרפק גולף מתפתח בעקבות דלקת בגידים, האחראיים על תנועת האצבעות ושורש כף היד, מאחר והם מתחברים אל החלק הפנימי של המרפק. מרפק גולף נוצר בעקבות פעילות מאומצת וחזרתית של האצבעות ושורש כף היד. בעלי מקצוע הנמצאים בסיכון לפתח מרפק גולף הינם נגרים, מסגרים, אינסטלטורים וכל מי שעובד באופן תדיר עם כלים רוטטים. הכאב מופיע בהדרגה ומוחמר במאמץ, במיוחד כאשר מדובר על תנועות הכוללות סחיטה, לחיצה, סיבוב והרמה. הסובלים מהתסמונת עלולים לחוות תחושת נוקשות, חוסר תחושה ונימול. הטיפול כולל מנוחה, תרגילי מתיחה, חבישה אלסטית, תרופות לשיכוך כאבים ובמקרים קשים ניתן להזריק קורטיזון.

דלקת מרפקים – מחלת מקצוע

כל עובד שסובל מדלקת מפרקים כתוצאה מהעבודה שלו, זכאי לקבל דמי פגיעה מהמוסד לביטוח לאומי. יש צורך להגיש תביעה לקבלת דמי הפגיעה, דבר שכולל תהליך ארוך ומסורבל של בירוקרטיה. מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית ואמינה שמתמחה בתחום, על מנת לעבור את התהליך בקלות ובמהירות, במטרה לזכות בהכרה במחלת מקצוע ולקבל את דמי הפגיעה והפיצוי המגיעים לכם. מעוניינים להגיש תביעה לביטוח לאומי לצורך הכרה בדלקת מרפקים כמחלת מקצוע? מעוניינים לקבל סיוע והכוונה לצורך קבלת התוצאות האופטימליות ביותר? אנחנו כאן בשבילכם!

אנו בזכות ויוזמה נשמח לעמוד לרשותכם לכל אורך הדרך ולספק סיוע וליווי אישי, באמצעות מנהלת תיק אישית שתלווה אתכם לכול אורך הדרך. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר!

דלת מרפקים