יחד עם העלייה המשמעותית בתוחלת החיים בישראל אנשים רבים שמגיעים לגילאים מבוגרים עלולים למצוא את עצמם מוגבלים מבחינה קוגניטיבית עד תפקודית לפעמים עד כדי מצב סיעודי. גם בגילאים צעירים יותר, אדם עלול להיות במצב סיעודי כתוצאה ממחלה או תאונה ולכן עולה גם מספר האנשים המגישים תביעות סיעוד.

מדובר בסיטואציה מורכבת במעמידה את האדם הסיעודי וגם את משפחתו בפני התמודדות רגשית מאתגרת, שבנוסף להיבט הפיזי והנפשי מדובר גם באתגר כלכלי – עלות אשפוז יכולה להגיע ל-12,000- 18,000 ₪ בחודש.

תמונה של אישה שמימשה את זכותה לאחר תביעות סיעוד

מה זה מצב סיעודי?

חולים אשר מוגדרים סיעודיים הם אנשים שנשללה מהם עצמאותם והם זקוקים לעזרה בביצוע פעולות פשוטות ויומיומיות. הגדרת מצב סיעודי על פי פוליסות ביטוח: כאשר מצב בריאותו של המבוטל יורדים כתוצאה מתאונה, ליקוי בריאותי או מחלה אשר בגינו הוא אינו מסוגל לבצע בכוחות עצמו חלק מהותי של פחות 3 מתוך 6 הפעולות הבאות:

  1. לקום ולשכב
  2. להתלבש ולהתפשט
  3. להתרחץ
  4. לאכול ולשתות.
  5. לשלוט על הסוגרים.
  6. ניידות."

תביעות סיעוד

על מנת ליהנות מטיפולים סיעודיים מקצועיים יש להגיש תביעה סיעודית לחברות ביטוח. ישראלים רבים דואגים לבטח את עצמם לקראת זקנה בביטוח סיעודי פרטי אשר נועד להעניק להם סיוע כלכלי במידה וידרשו לקבל טיפול סיעודי ביום מן הימים. סיוע זה הוא שיבדיל בין קבלת טיפול איכותי לבין אי קבלתו. למרות זאת, מבוטחים רבים שמשלמים עבור הפוליסות ממיטב כספם למשך השנים מגלים בבוא הזמן כי חברות הביטוח נוטות לסרב לשלם את תגמולי הסיעוד המגיעים להם ומקשים עם מגוון ביורוקרטיות וטענות שונות. כאן למעשה יש צורך להגיש תביעות סיעוד לגורמים השונים ולכן רצוי להסתייע בשירותי של חברה למימוש זכויות רפואיות אשר מתמחה בהגשת תביעות סיעוד אשר עומדות בקריטריונים ונהלי חברות הביטוח.

זכות ויוזמה – עד מימוש מלא של זכויותיכם

במפגש הראשון בינינו שיערך ללא התחייבות או תשלום מצדכם, אנו נבצע איתור ובדיקה יסודית של כל הביטוחים של המבוטח, נבחן את מכלול הזכויות הרפואיות להן המבוטח זכאי כתוצאה ממצב סיעודי – מידע זה ישמש אותנו להכנת תיק תביעה שמיועד לשלב המכריע ביותר בתהליך של מימוש זכויות הרפואיות שלכם – התייצבות מול הוועדות הרפואיות השונות ולשם כך אנו נשקיע משאבים באיתור כל מסמך רפואי רלוונטי שיוכל לסייע – בדיקות רפואיות, צילומים, חוות דעת של רופאים מומחים ועוד. אנו נלווה אתכם עד למימוש מלא של הזכויות שלכם!

רוצים לממש את מלוא הזכויות הרפואיות שלכם מתביעות סיעוד וליהנות ממענק כספי, קצבה חודשית או פטור ממס? צרו קשר עם החברה למימוש זכויות – 072-393-8000