תאונת עבודה

אלפי תביעות תאונת עבודה מוגשות בכל שנה בישראל. גם התאונות הקטנות שביניהן עשויות לזכות בפיצוי כספי.

תאונות עבודה מתרחשות בכל יום, עובדים שכירים ועצמאים רבים אינם מודעים לעובדה כי תאונת עבודה עשויה לזכות בפיצוי כספי, גם אם מדובר בחתך או שבר קטן. תאונת עבודה תיחשב במידה והתרחשה תוך כדי העבודה או עקב העבודה. ביטוח לאומי משלם פיצוי כספי על פי חוק בגין פגיעות שונות שנחשבות לתאונת עבודה. לפני שאתם ניגשים לתביעת תאונת עבודה, חשוב לדעת את הפרטים במאמר הבא:

מחשבון מהיר לחישוב סכום הפיצוי במקרה של תאונת עבודה - הזינו פרטים:

מה היא תאונת עבודה?

מדי שנה מתרחשות תאונות עבודה רבות בישראל אשר גובות את חייהם של עובדים רבים וגורמות לפגיעות בדרגות חומרה שונות. תאונות עבודה אלו כוללות פציעות פיזיות, בעיות נפשיות או פגיעות כתוצאה משימוש בחומרים מסוכנים ואף תאונות דרכים. על מנת להעניק לעובדים מענה ביטוחי, ביטוח לאומי מגדיר תאונת עבודה כאירוע שהתרחש במקום עבודה, בדרך לעבודה או ממנה שגרם לעובד נזק גופני או נפשי בשעה שמילא את תפקידו. ועל כן אדם אשר נפגע בעבודה יכול לממש את זכותו ולהגיש תביעת תאונת עבודה למוסד לביטוח לאומי.

כיצד מדווחים על תאונת עבודה?

הדיווח מתבצע באמצעות טופס בל 250. בעת תאונת עבודה או תאונת דרכים במסגרת העבודה יש לעדכן את המעסיק, וזה צריך למלא את טופס הדיווח ולחתום עליו. טופס דיווח זה ישמש את הנפגע להצגה בקופות החולים, מיון ורפואה דחופה וכמו כן לפקידי הביטוח לאומי. טופס זה מהווה אישור של המעביד לכך שקרתה התאונה והוא חלק חשוב ובלתי נפרד מתהליך ההכרה לנפגעי תאונת עבודה בביטוח לאומי .

דמי פגיעה - ימי מחלה

במקרה של תאונת עבודה, עובד שכיר או עצמאי יהייה זכאי לתשלום ימי מחלה מביטוח לאומי. ימי מחלה אלו נקראים קצבת דמי פגיעה כתוצאה מתאונת העבודה, בגין אובדן הכנסה. דמי הפגיעה משולמים עבור תקופה של עד 13 שבועות.

במידה וכתוצאה מהתאונה נותרתם עם נכות, תהיו זכאים בנוסף לדמי הפגיעה לגמלת נכות מעבודה בפיצוי חד פעמי או קצבה חודשית לכל החיים.

שימו לב! עובדים רבים זכאים לגמלת נכות מעבודה גם אם מדובר בפגיעה לא חמורה, וגם אם המשיכו לעבוד כרגיל לאחר הפגיעה.

מידע על חישוב סכומי הפיצוי במקרה של נכות מהעבודה בהמשך המאמר.

כיצד נקבע אופן הפיצוי במקרה של נכות כתוצאה מתאונת עבודה? מענק חד פעמי או קצבה חודשית?

פגיעה בעבודה יכולה לזכות במענק חד פעמי או בקצבה חודשית תלוי בחומרת הפגיעה.
הועדה הרפואית בביטוח לאומי קובעת את אחוזי הנכות, במקרה של פגיעה בעבודה, בהתאם למצבו הרפואי של המבוטח וזאת לאחר תקופה מסוימת של שיקום מעת הפגיעה.

  • מענק חד פעמי – מתקבל במידה והוועדה קבעה בין 9%-19%- כלומר המצב הרפואי קל עד בינוני.
  • קצבה חודשית – מתקבלת במידה והוועדה קבעה 20% ומעלה- כלומר המצב הרפואי קשה עד חמור.

כיצד נקבע סכום הפיצוי? כמה כסף?

סכום הפיצוי הינו נגזרת של ממוצע שכר שלושת החודשים שקדמו לפגיעה.

לדוגמא:

  • נפגע שהרוויח 15,000 ₪ בממוצע בחודש, וקבעה לו ועדה רפואית 20% יקבל קצבה חודשית בשיעור 2250 ₪.
  • נפגע שהרוויח 40,000 ₪ בממוצע בחודש, וקבעה לו ועדה רפואית 10% יקבל 129,000 ₪

תביעות תאונת עבודה - מה עושים? תהליך קבלת הכרה מהביטוח הלאומי

כאן באתר שלנו תמצאו את כלל הטפסים להגשה לביטוח הלאומי. חשוב לציין שתהליך תביעות תאונות עבודה הוא ארוך ומסורבל ופקידי ביטוח לאומי לרוב לא נוטים להקל על העובדים התובעים את מימוש הזכויות הרפואיות שלהם. לכן, עובדים רבים בישראל בוחרים להסתייע בחברה למימוש זכויות רפואיות.

סיוע במימוש זכויות רפואיות

הצוות המקצועי שלנו בזכות ויוזמה יספק לכם ליווי אישי וצמוד – החל מהכנת תיק תביעה לביטוח לאומי בו נאתר מסמכים רפואיים, נצרף חוות דעת של רופאים מומחים שיאשרו את מגבלותיכם ועד לסיוע בהיערכות לדיוני הוועדה הרפואית של ביטוח לאומי. צוות זכות ויוזמה יעמוד לצדכם לאורך כל הדרך עד שתממשו את מלא זכויותיכם כנפגעי תאונות עבודה או מחלות מקצוע מול ביטוח לאומ

נפגעתם בתאונות עבודה? מומלץ להגיש את התביעה עד שנה ממועד התרחשותה בכדי לא לפגוע בזכויותיכם. בזכות ויוזמה נשמח לעזור לכם בתהליך הבירוקרטי המתיש וכן להוביל אתכם צעד צעד עד מיצוי זכותכם המלאה.

אל תוותרו על זכויותיכם! אם עברתם תאונת עבודה, יכול להיות שמגיע לכם פיצוי כספי!

שימו לב! במקרה של תביעת תאונת עבודה, תשלום השכ"ט עבורנו הוא רק לפי ההצלחה בתביעה!
הפגישות נעשות עם סוכן אצלכם בסלון או באונליין בלי צורך לצאת מהבית.

לקביעת פגישה ללא עלות וללא התחייבות התקשרו עכשיו 072-3934455

או השאירו פרטים ונציג מקצועי יצור איתכם קשר בהקדם: