תאונת עבודה בזמן נופש מהעבודה

בשנים האחרונות גדלה המודעות לרווחת העובד במקומות עבודה ובשל כך, מקומות עבודה שונים מארגנים לעובדיהם ימי גיבוש, אירועים חברתיים, השתלמויות מקצועיות ונופשים מאורגנים ושאר הפעילויות המוגדרות כאירועים הנלווים לעבודה.

לצערנו, תאונות עבודה קורות והן חלק בלתי נפרד משגרת חיינו. תאונות עבודה יכולות לקרות בעת העבודה או בזמן הנופש מהעבודה.

תאונות עבודה בזמן נופש מהעבודה

תאונת עבודה מוגדרת כתאונה שאירעה לעובד השכיר תוך כדי ביצוע של פעילות הנלווית לעבודה כגון אירועי חברה, ימי נופש, השתלמות מקצועית, מוגדרת כתאונת עבודה, בתנאי שהיא עומדת במבחן הדו שלבי על פי פסק הדין בהליך עב"ל 91/99 אילוז נ' המוסד לביטוח לאומי.

תאונת עבודה בזמן נופש מהעבודה

מהו מבחן דו שלבי

במבחן הדו שלבי יש לבחון האם הפעילות הוכרה כפעילות הנלווית לעבודה לפי פסק הדין, את זיקת הפעילות למקום העבודה ובחינת המעסיק האם ישנו אינטרס ישיר וריאלי בפעילות על מנת לזהות את זהות יזם האירוע ותיכנונו, מקור המימון בהסעות, האם העובדים בחרו מרצון להשתתף באירוע או לא, האם השתתפות באירוע הינה על חשבון ימי חופשה או שעות עבודה ועוד.

בנוסף למעסיק עצמו, ישנו וועד עובדים הפועל במקום למענם. בפסק דין עב"ל 1173/00 רונית עטר נ' המוסד לביטוח לאומי נקבע כי יש לבחון את רמת מעורבותו של המעסיק בפעילות והאם היה אינטרס ישיר בקיומה של הפעילות בכדי לקבוע האם היא מהווה פעילות נלווית לעבודה וכך גם הדבר על מנת לקבוע האם מדובר בתאונת עבודה בזמן נופש מהעבודה. במקרה כזה, כאשר וועד העובדים יוזם הראשוני ואחראי לפעילות, ניתן לייחס אינטרס ישיר לוועד העובדים ואילו למעסיק אינטרס עקיף ומשני. לעומת זאת, כאשר המעסיק יוזם את קיום הפעילות, הוא זה שייחשב כבעל האינטרס הישיר בפעילות בשל היותו מקור המימון לפעילות והוועד מקצה את הכספים.

שנית, יש לבחון האם הפעילות שבה נפגע העובד היוותה חלק אינטגרלי מהפעילות הנלווית לעבודה. ולכן, רק לאחר שהפעילות הספציפית הוכרה כפעילות הנלווית לעבודה בה עסק העובד ונפגע בזמן הנופש מהעבודה, ואכן היוותה חלק אינטגרלי מהפעולה הנלווית. לשם כך יש לבדוק את הפעילות הספציפית בין אם היא פעילות פרטית שהעובד ביצע על דעת עצמו או במסגרת פעילות חברתית שיזם המעסיק. המבחן הדו שלבי יקבע לפי מבחן הסבירות והנסיבות המקרה בהקשר למשקלן היחסי והמצטבר.

כיצד נקבע הפיצוי במקרה של תאונת עבודה במהלך הנופש מהעבודה

חישוב הפיצוי מתבצע על ידי ביטוח לאומי המחשב את הממוצע השכר של המבוטח בשלושת החודשים שקדמו לתאריך הפגיעה, גובה הפיצוי יהיה בהתאם לאחוזי הנכות שייקבעו למבוטח. חשוב לציין שבמידה ונקבעו אחוזי נכות שבין 9%-19% המענק הינו חד פעמי, ומ 20% ומעלה הפיצוי יכול להיות קצבה חודשים לאורך השנים. מומלץ לפנות לחברה המתמחה במימוש זכויות רפואיות אשר יכולה לסייע בקבלת פיצוי כספי במקרה של תאונת עבודה בזמן נופש מהעבודה.

ממשו את זכויותיכם המלאות!

במקרה של תאונת עבודה במהלך הנופש מהעבודה, חברת זכות ויוזמה, מלווה את הנפגע למשך התקופה הקשה שעוברת על הנפגע החל משלב הכרת הפגיעה ועד לעמידה מול הוועדה הרפואית של ביטוח לאומי לצורך קבלת פיצוי כספי הראוי. חברת זכות ויוזמה, מומחית בבניית תיק רפואי מקיף מהימן אשר מציג את מצבו הרפואי והתפקודי של הנפגע בתאונת עבודה על מנת לקבל את הפיצוי הכספי המרבי מביטוח לאומי.

אל תוותרו על זכויותיכם! אם עברתם תאונת עבודה, יכול להיות שמגיע לכם פיצוי כספי!

שימו לב! במקרה של תביעת תאונת עבודה, תשלום השכ"ט עבורנו הוא רק לפי ההצלחה בתביעה!

אנו מסייעים למשתכרים החל מ-6000 ש"ח בחודש (שכירים ועצמאיים)

הפגישות נעשות עם סוכן אצלכם בסלון או באונליין בלי צורך לצאת מהבית.

לקביעת פגישה ללא עלות וללא התחייבות התקשרו עכשיו 072-3934455

או השאירו פרטים ונציג מקצועי יצור איתכם קשר בהקדם:

*היעוץ אינו משפטי