פגיעה בעבודה היא למעשה תאונת עבודה או מחלת מקצוע הפוגעים ביכולת של העובד לעבוד או פוגעים באיכות חייו. תאונת עבודה מוגדרת כפגיעה פתאומית שמתרחשת תוך כדי או בעקבות עבודתו של הנפגע שלאחריו העובד מתקשה להמשיך בעבודתו. מחלת מקצוע היא מחלה אשר נגרמת כתוצאה מהעבודה ממושכת או מתנאי העבודה להם היה חשוף לאורך השנים.

תמונה של אדם סובל לאחר פגיעה בעבודה

בהתאם לחוק של המוסד לביטוח לאומי כל עובד במדינת ישראל מבוטח בענף נפגעי העבודה בביטוח לאומי ובמקרה של פגיעה בעבודה הוא זכאי לזכויות שמעניק החוק לנפגעי עבודה: דמי פגיעה לתקופת היעדרות מהעבודה (עד 90 יום), פיצוי חד פעמי אוקצבת נכות בגין נכות אשר נגרמה מהפגיעה.

סוגי פגיעות בעבודה

מדי שנה מתרחשות אלפי פציעות ותאונות עבודה כאשר 5 הגורמים הכי נפוצים לתאונות הם:

הפציעות הנפוצות ביותר של פגיעות עבודה הם:

  1. מתיחות/נקעים – 30%
  2. דקירות/חתכים- 19%
  3. חבורות(פגיעות ישירות) – 12%
  4. דלקות – 5%
  5. שברים – 2%

פציעות באיברי גוף הנפוצות ביותר:

  1. כאב גב מהרמת משא כבד.
  2. חבלה סיבובית בברך.
  3. ירידה בשמיעה מהעבודה.
  4. הירדמות של הידיים.
  5. כאבי מרפקים, כאבי כפות ידיים.

חשוב לציין כי הכרה על ידי המוסד לביטוח לאומי בכל תאונת עבודה או מחלת מקצוע אינה תמיד מחייבת הכרה בחבות נזיקית של המעסיק.

מענק חד פעמי או קצבה

פגיעה בעבודה יכולה לזכות במענק חד פעמי או בקצבה חודשית תלוי בחומרת הפגיעה.
הועדה הרפואית בביטוח לאומי קובעת את אחוזי הנכות, במקרה של פגיעה בעבודה , בהתאם למצבו הרפואי של המבוטח וזאת לאחר תקופה מסוימת של שיקום מעת הפגיעה.

פיצוי עבור פגיעות בעבודה עם זכות ויוזמה

אם נפגעתם כתוצאה מתאונת עבודה פנו אל החברה למימוש זכויות רפואיות זכות ויוזמה. אנו נסייע לכם בכל התהליך החל מתהליך ההכרה וקבלת דמי הפגיעה עבור ימי העבודה שאיבדתם ועד קבלת הפיצוי עבור הנכות שנגרמה מהתאונה. מומלץ לא לנסות להתמודד מול המוסד לביטוח לאומי באופן עצמאי במקרים אלו מהסיבה הפשוטה שהם לא נוטים להקל על העובדים התובעים.

חברת זכות ויוזמה צברה ניסיון עשיר בליווי וייצוג תובעים בגין פגיעות בעבודה. הידע הרב תחומי, ההיכרות המעמיקה מול הסוגיות הרפואיות בשילוב עם הליווי הצמוד והאישי שנעניק לכם יסייעו לכם לממש את זכויותיכם הרפואיות ללא סחבת וליהנות מפיצוי/מענק מקסימלי על פי הצורך.

צרו קשר עם זכות ויוזמה- חברה למימוש זכויות רפואיות למימוש זכויותיכם הרפואיות חייגו עכשיו – 072-3938-000