במחלת מרפק גולף (Golfer's Elbow) מופיע תהליך דלקתי וכאב בחלק הפנימי של המרפק (להבדיל ממרפק טניס בו מופיע הכאב בחלק החיצוני). הכאב של מרפק גולף יכול גם להקרין אל היד הקדמית ופרק כף היד.

מרפק גולף

מרפק גולף נגרם לאחר דלקת בגידים אשר אחראים על תנועת פרק כף היד והאצבעות. גידים אלה מתחברים אל המרפק בחלקו הפנימי, ודלקת בהם גורמת למרפק גולף. הדלקת נגרמת בדרך כלל לאחר פעילות מאומצת ומחזורית של פרק כף היד והאצבעות, המאמצים את הגידים.

דוגמאות למקרים בהם נגרם מחלת מקצוע מרפק גולף:

 

"אם אתה בעל מקצוע / עובד תעשייה / אדם אשר במסגרת עבודתו מאמץ את הידיים וסובל מהבעיה. יתכן ומדובר במחלה תעסוקתית ואתה עשוי להיות זכאי לפיצוי. צור איתנו קשר 072-3938-000"

מאפיינים למחלת מרפק גולף

אבחון וטיפול במרפק גולף

 

2 גברים עם מרפק גולף

האבחנה של מרפק גולף מתבססת על היסטוריה רפואית, תיאור הכאב ובדיקה גופנית של המרפק. בדרך כלל אין צורך בביצוע צילומי רנטגן, אך לפעמים הרופאים מבצעים אותם על מנת לשלול גורמים אחרים לכאב כמו שבר או דלקת במפרק עצמו. יש אפשרות לאבחן מרפק גולף באמצעות אולטרא-סאונד של המרפק.

בניגוד למרפק טניס הגורם לכאב קשה ביותר שאינו מאפשר פעילות, מרפק גולף מתבטא בכאב מתון יותר אשר גורם להפרעה בלבד. באופן כללי, הטיפול במרפק גולף דומה מאוד לפציעת מרפק טניס ומתבסס על מנוחה ותרגילי מתיחות. אפשר גם להקל על העומס המופעל על המרפק על ידי חבישת תחבושת אלסטית מתאימה.

שימוש בתרופות לשיכוך כאבים יכול לעזור להתמודד עם הכאב, בדרך כלל עושות את העבודה. במקרים קשים יותר, ניתן להזריק קורטיזון על מנת להפחית את הכאב והנפיחות.

ייעוץ מקצועי בנושא מרפק גולף זה זכות ויוזמה

זכות ויוזמה הינה חברה למימוש זכויות רפואיות המעניקה ללקוחותיה ייעוץ מקצועי שאינו משפטי בנושאים רבים בינהם מחלת מרפק גולף. במידה והנכם סובלים כתוצאה ממאמץ בידיים כתוצאה מעבודה אתם עלולים להיות זכאים לפיצוי כספי! צרו עם משרדנו קשר ונשמח לסייע לכם לממש את זכויותכם 072-3938-000