ירידה בשמיעה וטנטון

מה היא ירידה השמיעה וטנטון ומה הקשר בניהם? כיצד הן נגרמות והאם ניתן להוכיח שהן התפרצו כתוצאה מאופי וסביבת עבודה?

ירידה בשמיעה וטנטון

אחת הפגיעות הנפוצות בקרב אנשי מקצוע בתעשייה היא ירידה בשמיעה וטנטון(occupational hearing loss and tinnitus) אשר לרוב מתרחשים כתוצאה מטראומה וחשיפה לרעש מזיק ולא מבוקר במהלך העבודה. חשיפה לרעש מסוג זה שנמשך מדי יום במשך שנים עלולה לגרום לירידה הדרגתית ברמת השמיעה ולליקויים נוספים כמו טנטון דבר שפוגע משמעותית באיכות החיים של הנפגע.

ירידה בשמיעה וטנטון מהעבודה – זה לא רק בראש שלך

ירידה בשמיעה וטנטון הן תופעות אשר משלימות זו את זו. טנטון היא תחושה של רעש או צפצוף/ צלצול, קול באוזן/ראש או ללא גירוי חיצוני ונובע מתוך מגוון של הפרעות אפשריות. התופעה שכיחה בעיקר באוכלוסייה בגילאי 50-70 ובארץ אף נמוכה יותר כתוצאה מחשיפה לרעש. התחושה עשויה להיות באוזן אחת או בשתיהן. טנטון תוקף ללא אזהרה ופעמים רבות מטופלים קמים יום בהיר ומרגישים את הרעש המשונה בלי מקור חיצוני.

ירידה בשמיעה מהעבודה טינטון– פגיעה באיכות חיים ובתפקוד

ירידה בשמיעה מהעבודה פוגעת באופן קשה באיכות החיים, לרוב עובד אשר שמיעתו נפגעה עשויי לסגל לעצמו קריאת שפתיים, ישאל הרבה "מה?", מגביר ווליום בטלוויזיה או ברדיו, כאשר קוראים לו אינו שומע ונראה כי הוא מתעלם, דבר אשר עשוי לגרום לקושי חברתי.טנטוניטיס או טינטון פוגעים באיכות החיים, לרוב עובד אשר חש טנטון התעורר פעמים רבות במהלך הלילה, יחווה תחושה של אי נוחות במקומות שקטים ויתקשה להירדם ללא רדיו או טלויזיה.

סיבות עבור ירידה בשמיעה וטנטון באוזניים

ישנם גורמים אפשריים רבים לתופעת הטנטון, החל מבעיות בריאותיות שיכולות לגרום לכך  מחלות ויראליות, לחץ נפשי, טראומות מקומיות ומצטברות. בארץ התופעה נפוצה מאוד עקב חשיפה מרובה לרעש בעבודה וגם בשגרת החיים של ישראל – מלחמות, מבצעים, אזעקות, פיגועים וכדומה.

אילו עובדים חשופים לירידה בשמיעה כמחלת מקצוע?

למעשה כל עובד אשר חשוף לרעש רב חשוף אל פגיעה בשמיעה בעבודה:

  • עובדים במפעלים ותעשייה
  • חיילים, שוטרים ואנשי קבע שחשופים לרעש.
  • עובדי בניין, חשמלאים , אינסטלטורים , עובדי עבודות עפר , מכונאים , פחחים.

פגיעה בשמיעה בעבודה – מחלת מקצוע

ירידה בשמיעה וטנטון כתוצאה מסביבה רועשת בעבודה ואופי עבודה המתאפיין בחשיפה לרעש  יכולה להביא לזכאות להכרה של מחלת מקצוע ופיצוי כספי. עובד שאובחן כנפגע רעש יהיה זכאי לפנות אל רופא תעסוקה שיאשר את טענותיו. החוק מכיר בנזק שמיעה רק כאשר הוכחה עבודה ממושכת ויומיומית בתנאי רעש שמגיע לכל הפחות ל-85 דציבלים . כמו כן, חשוב להגיש תביעה זו עד שנה מהרגע שתועד ליקוי השמיעה לראשונה.

זכות ויוזמה חברה למימוש זכויות צברה ניסיון רב בייצוג וליווי תובעים בגין פגיעה בשמיעה בעבודה. אנו נסייע לכם לעבור את תהליך ההכרה בכל הקשור אל מחלת מקצוע ירידה בשמיעה וטנטון על ידי ליווי צמוד, בניית תיק רפואי עם אישורים מרופאים מומחים, הכנה לוועדות רפואיות של ביטוח לאומי ועד לתהליך ההכרה במחלת המקצוע שלכם ללא סחבת מיותרת.

אל תוותרו על זכויותיכם! אם אתם סובלים מבעיה רפואית שנגרמה עקב עבודתכם, יכול להיות שמגיע לכם פיצוי כספי!

שימו לב! במקרה של מחלות מקצוע אנו מסייעים למשתכרים החל מ-6000 ש"ח בחודש (שכירים ועצמאיים)

לקביעת פגישה ללא עלות וללא התחייבות התקשרו עכשיו 072-3934455

הפגישות נעשות עם סוכן אצלכם בסלון או באונליין בלי צורך לצאת מהבית.

או השאירו פרטים ונציג מקצועי יצור איתכם קשר בהקדם:

*היעוץ אינו משפטי