תאונת עבודה בהתאם לחוק הביטוח הלאומי היא תאונה שקרתה תוך כדי העבודה, בדרך או חזרה מהעבודה. עובד אשר נפגע בתאונת עבודה או ממחלת מקצוע זכאי לתשלום דמי פגיעה מהביטוח הלאומי עבור תאונת העבודה על ימי ההיעדרות והוצאות הטיפולים.

 

נכתב ע"י המומחים של זכות ויוזמה

 

◄ ימי מחלה בזמן תשלום דמי פגיעה

מהגשת תביעה לתשלום דמי פגיעה לביטוח הלאומי, העובד אינו יכול להגיע למקום עבודתו ולעבוד. דמי הפגיעה משולמים לנפגע עד תשעים ואחד ימים מיום התאונה כל עוד יש יחסי עובד מעביד והעובד לא פוטר או התפטר עקב מצבו הבריאותי וכן לרשותו עומדים ימי מחלה שטרם נוצלו.

במקרה שהעובד צריך עוד ימי מחלה הוא רשאי לצאת לחופשה ללא תשלום במידה והמעסיק מאשר זאת. לעומת זאת, עובד אשר זכאי לתשלום דמי פגיעה בהתאם לחוק עבור  לא זכאי לדמי מחלה.

jחזרה לעבודה בסדנה לאחר תאונת עבודה
בתביעה של נכות עשוי העובד לקבל פיצוי כספי לתקופה זמנית או לצמיתות למרות שחזר לעבוד כרגיל.

◄ שינוי תנאי העבודה לאחר תאונת עבודה

לאחר החלמת העובד כתוצאה מתאונת עבודה ואישור מהרופא התעסקותי כי הינו כשיר לעבוד שוב, חוזר העובד לעבודתו באותם תנאים ובהיקף משרה דומה, אך במידה שהעובד אינו מסוגל לעבוד שוב באותו היקף משרה ושעות עקב נכות מסוימת אשר לא מאפשרת לו לחזור לעבוד באותן שעות, העובד חוזר להיקף שעות נמוך יותר והיקף המשרה יורד.

במידה ומדובר על משהו זמני היקף השעות הוא לתקופה זמנית עד שחוזר העובד לתפקוד מלא. במידה שמדובר על נכות זמנית או פגיעה חמורה יותר העובד צריך לפנות לרופא התעסוקתי ולהישמע להוראותיו. במקרה שהמעסיק לא בא לקראת העובד ולא משנה את אופי המשרה והתאמה למצב החדש, יכול העובד להתפטר ולקבל את פיצויים בהתאם לחוק ובכפוף לשימוע.

◄ שינוי בהיקף המשרה לאחר תאונת עבודה

במידה והעובד מסוגל לשוב לעבודתו לאחר תאונת העבודה אך בהיקף משרה נמוך יותר, הוא עלול לאבד מזכויותיו בתור עובד. לכן אם בטרם תאונת העבודה והפגיעה העובד הועסק במשרה מלאה ובשכר מסוים, לאחר התאונה הוא מועסק בחצי משרה ומרוויח בהתאם לכך ולכן עליו לקחת זאת בחשבון. בעקבות זאת גובה הסכומים לפנסיה, דמי הבראה, חופשות וימי מחלה שונה לעומת הזכויות הסוציאליות שהיו לעובד דבר זה פוגע בזכויות העובד

◄ תביעת תאונת עבודה לאחר חזרה לעבודה

בתום התקופה בה נעדר העובד מעבודתו, ניתנת האפשרות לעובד להגיש תביעה לנכות, בתביעה של נכות עשוי העובד לקבל פיצוי כספי לתקופה זמנית או לצמיתות למרות שחזר לעבוד כרגיל.

◄ תאונת עבודה נכות לתקופה מימוש מלא של זכויותיך!

במצב של חזרה לעבודה לאחר תאונת עבודה, חברת זכות ויוזמה מלווה את העובד ומסייעת לו לקבל נכות לתקופה בה הוא מוגבל ומתקשה בעבודתו, החברה מסייעת באופן העמידה מול הוועדה הרפואית של ביטוח לאומי לצורך קבלת פיצוי כספי. חברת זכות ויוזמה, בונה לעובד תיק רפואי מקיף אשר מציג את מצבו הרפואי ותפקודו של העובד הנפגע על מנת לקבל את פיצוי כספי גבוה במיוחד מביטוח לאומי.

 

לקבלת סיוע וליווי לאחר תאונת עבודה, התקשרו עוד היום לחברת זכות ויוזמה 072-3938000

*הייעוץ אינו משפטי