הכרה במחלת מקצוע

ימהי מחלת מקצוע? כיצד מקבלים הכרה במחלת מקצוע ואילו דברים נוספים חשובים כדאי לדעת אודותיה ואודות הפיצויים הכספיים להם אתם זכאים בעקבות מחלה זאת. התחילו לקרוא!

במאמר הבא נסקור מספר נושאים חשובים:

מהי מחלת מקצוע?

מחלת מקצוע היא מחלה ממנה העובד נפגע וזאת בעקבות עיסוקו או משום העבודה אותה הוא ביצע  בסביבה מסויימת. כאן מדובר על כך שהעובד היה חשוף בהדרגה ולאורך זמן לגורם מסכן, כמו למשל אופי עבודתו (עבודה עם כלים)  חומר מסויים או סביבת עובדה שהזיקה לו וגרמה למחלתו. חשיפה זאת התרחשה משום תנאי מקום העבודה או חובת מקום העבודה. המוסד לביטוח לאומי מפרסם בתקנותיו רשימה של מחלות מקצוע וחשוב לדעת שרוב האנשים אשר מקבלים הכרה במחלת מקצוע זכאים לקבלת פיצוי כספי מהמוסד לביטוח לאומי ופעמים גם מחברת ביטוח זו או אחרת דרכה הם רכשו פוליסה מתאימה. אז מהו השלב הראשון והחשוב ביותר בתהליך הכרה במחלת מקצוע?

הכרה במחלת מקצוע – כיצד?

מדינת ישראל היא זאת שאחראית לזכויותיהם של אנשים החולים במחלות מקצוע והמוסד לביטוח לאומי אחראי על יישומן של זכויות אלו. המסמכים אשר עשויים לסייע למטרת הכרה במחלת מקצוע הם :

  1. רופא תעסוקתי – השלב הראשון, פנייה אל רופא תעסוקתי של קופת החולים בה אתם מבוטחים. הרופא התעסוקתי יחליט האם מדובר על מחלת מקצוע או לא. באם הרופא התעסוקתי אישר שאכן אותו עובד חולה במחלת מקצוע, העובד יהיה זכאי לטיפול חינם, טיפול שיכלול גם את כל הקשור אל שיקומו וההתאוששות שלו.
  2. טפסים – בשלב הראשון העובד יצטרך למלא את טופס 250, טופס 'בקשה למתן טיפול רפואי לנפגע עבודה' ולהחתים את המעביד על טופס זה. לאחר מכן, הוא יצטרך למלא את טופס 211 'טופס תביעת קבלת דמי פגיעה'. לטופס זה העובד יצטרך לספח מסמכים המעידים על כך שהפגיעה אכן נגרמה מעבודה ולכלול גם את סיכום המחלה מבית החולים.
  3. ועדה רפואית – העובד יעמוד אל מול ועדה רפואית ויגולל בפניה את השתלשלות האירועים שהובילה להתפרצות המחלה. לועדה הרפואית הוא יגיע עם תיק רפואי הכולל את כל שניתן על מנת להוכיח זאת.

צרו קשר עם המומחים של זכות ויוזמה

חשוב לציין שדמי פגיעה מיועדים לאותו עובד שאינו יכול לעבוד משום מחלת המקצוע ומשלמים אותם בעבור תקופה מקסימאלית של 13 שבועות. לאחר תקופה זו העובד יצטרך להוכיח שהוא אינו יכול לעבוד זמנית או לצמיתות ובהתאם הוא יהיה זכאי לגמלת נכות בהצלחה!

הכרה במחלת מקצוע

אל תוותרו על זכויותיכם! אם אתם סובלים מבעיה רפואית שנגרמה עקב עבודתכם, יתכן ומגיע לכם פיצוי כספי!

שימו לב! במקרה של מחלות מקצוע אנו מסייעים למשתכרים החל מ-6,000 ש"ח בחודש (שכירים ועצמאיים)

לקביעת פגישה ללא עלות וללא התחייבות

הפגישות נעשות עם סוכן אצלכם בסלון או באונליין בלי צורך לצאת מהבית.

 התקשרו עכשיו 072-3954544

או מלאו את הפרטים שלכם ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם:

או התקשרו: 072-3954544
*הייעוץ אינו משפטי