האם תאונת עבודה יורד מימי מחלה?

כל עובד שכיר או עצמאי חייב להיות מבוטח בביטוח לאומי נגד תאונות עבודה. באמצעות ביטוח זה זכאי העובד לקבל פיצויים במקרה של פגיעה כאשר הפגיעה מתרחשת במהלך העבודה או בדרך אל/חזרה הביתה.

דמי הפגיעה מפצים את העובד על אובדן הכנסות עקב תאונת עבודה והם משולמים ע"י ביטוח לאומי עד ל 91 ימים ממועד הפגיעה.

שאלה שעולה הרבה פעמים לנפגעי עבודה היא: האם התשלום עבור ימי הפגיעה במקרה של תאונת עבודה, יורד מימי המחלה שצברנו בתלוש? במאמר זה נענה על השאלה.

בהמשך המאמר:

ניכוי ימי מחלה בתאונת עבודה
החל מאיזה יום משולמים דמי הפגיעה
עובדים אצל מעסיק גדול
סיוע בקבלת פיצוי כספי מרבי מביטוח לאומי

האם ימי מחלה יורדים בתלוש השכר שלנו במקרה של תאונת עבודה? זכות ויוזמה מימוש זכויות רפואיות במקרה של תאונת עבודה או מחלת מקצוע
האם ימי מחלה יורדים בתלוש השכר שלנו במקרה של תאונת עבודה?

ניכוי ימי מחלה בתאונת עבודה

כאשר עובד נעדר מעבודתו בגלל פגיעה כתוצאה מתאונת עבודה, זכאי העובד לדמי פגיעה מביטוח לאומי אך אינו זכאי לקבל דמי מחלה מהמעביד, וזאת מאחר שדמי הפגיעה הם התשלום שלו זכאי העובד בהתאם לחוק. בעת קבלת דמי הפגיעה מביטוח לאומי, המעסיק לא רשאי לנכות דמי מחלה מימי המחלה שצבר העובד ואף לא את הסכום עבור תקופת הזכאות הראשונה שאותה המעסיק משלם לביטוח לאומי. הסכום אותו מקבל העובד במשך 90 ימים מהיום שנפגע אינם יורדים מתלוש השכר.

זכאות העובד לדמי פגיעה מהיום ה-3 למחרת התאונה

במידה והעובד נעדר מהעבודה פחות מ 12 ימים כתוצאה מהתאונה, זכאי העובד לדמי פגיעה מהביטוח הלאומי עבור ימי ההיעדרות כבר מהיום ה-3 למחרת התאונה. אם ההיעדרות היא מעל שנים עשר ימים, ביטוח לאומי משלם דמי פגיעה החל מיום שלמחרת יום הפגיעה.

בעבור שנים עשר הימים הראשונים ביטוח לאומי משלם לעובד השכיר שנפגע בתאונת עבודה דמי פגיעה מלאים וגובה מהמעסיק את התשלום אשר שולם. שיעור דמי הפגיעה עומד על 75% מהכנסות ברוטו של העובד שנפצע בתאונת עבודה, בהתאם לממוצע של שלושת החודשים שקדמו לחודש שבו הפסיק את עבודתו.

כלומר, עובד שנעדר עד 12 ימים יקבל תשלום החל מהיום השלישי של ימי המחלה, לעומת זאת עובד שנעדר מעל  12 ימים יקבל תשלום החל מהיום הראשון, גובה התשלום ליום הינו 75% משכר שלושת החודשים שקדמו לפגיעה לחלק ל90, בניכוי מס הכנסה, ביטוח לאומי ודמי בריאות.

לדוגמא:

מבוטח שנפגע בתאונת עבודה, ממוצע שכרו שקדם לפגיעה הינו 10,000 ₪, יקבל תשלום באופן הבא: 10,000*0.75= 7500 ₪ מסכום זה יש להפחית מס הכנסה ביטוח לאומי ודמי בריאות (בהערכה גסה 400 ₪) סה"כ יקבל מבוטח זה לחשבונו 7100 ₪.

עובדים אצל מעסיק גדול לפי תקנה 22/21 אינם זכאים לדמי פגיעה מביטוח לאומי

ישנם מצבים שבהם המעסיקים מקבלים אישור מיוחד מביטוח לאומי, הם משלמים את דמי הפגיעה לעובדים ולאחר מכן ביטוח לאומי מחזיר למעסיק את כספו. דמי הפגיעה אשר משולמים לעובד לא פחותים מדמי הפגיעה שמגיע להם בהתאם לחוק, ובמקרה זה העובד אינו זכאי לתשלום נוסף מביטוח לאומי.

תאונת עבודה מימוש מלא של זכויותיך!

עובדים רבים המבקשים לתבוע את זכויותיהם מתייאשים עקב התהליך המסורבל והבירוקרטי.

במצב של תאונת עבודה, חברת זכות ויוזמה מלווה את הנפגע לאורך כל התקופה הקשה החל משלב ההכרה בפגיעה ועד לעמידה מול הוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי לצורך קבלת פיצוי כספי. חברת זכות ויוזמה למימוש זכויות רפואיות, בונה תיק רפואי מקיף וחזק אשר מציג את מצבו הרפואי והתפקודי של הנפגע על מנת לקבל את הפיצוי הכספי המרבי מביטוח לאומי.

אל תוותרו על זכויותיכם! אם עברתם תאונת עבודה, יכול להיות שמגיע לכם פיצוי כספי!

שימו לב! במקרה של תביעת תאונת עבודה, תשלום השכ"ט עבורנו הוא רק לפי ההצלחה בתביעה!

אנו מסייעים למשתכרים החל מ-6000 ש"ח בחודש (שכירים ועצמאיים)

הפגישות נעשות עם סוכן אצלכם בסלון או באונליין בלי צורך לצאת מהבית.

לקביעת פגישה ללא עלות וללא התחייבות התקשרו עכשיו 072-3934455

או השאירו פרטים ונציג מקצועי יצור איתכם קשר בהקדם:

*היעוץ אינו משפטי