אפיקונדיליטיס מדיאלית

אחת המחלות הנפוצות והמוכרות ביותר, הינה אפיקונדיליטיס מדיאלית, הידועה גם בתור תסמונת מרפק גולף. מדובר על תהליך דלקתי המופיע בחלק הפנימי של המרפק, הגורם לתחושת כאב ואי נוחות. ברוב המקרים הכאב מוקרן לכיוון היד הקדמית ושורש כף היד, דבר שגורם למגבלת תנועה ומקשה על חיי היומיום. התסמונת נגרמת כתוצאה מדלקת בגידים, האחראיים על תנועת כף היד  והאצבעות, מאחר וגידים אלו מתחברים אל המרפק בצד המדיאלי שלו. אומנם התסמונת אופיינית לשחקני גולף, אך כמובן שכל מי שעובד עם הידיים ומבצע תנועה שחוזרת על עצמה לאורך זמן, עלול לפתח את התסמונת. הדבר נכון במיוחד עבור שיפוצניקים, נגרים, פחחים, אינסטלטורים, חשמלאים וכל מי שעובד עם כלי רטט.

אפיקונדיליטיס מדיאלית – אבחון וטיפול

האבחון של מרפק גולף מתבצע בהתאם לתלונות המטופל וצילום אולטרסאונד. הטיפול הראשוני כולל נטילה של כדורים נוגדי דלקת, האמורים להקל על הכאב ולסייע לתהליך הריפוי של הגוף. כמו כן, יש צורך להקפיד על מנוחה וניתן להיעזר בסד ייעודי, על מנת למנוע גירוי מיותר של הגידים. ברגע שהחלק האקוטי של הכאב חולף מומלץ להתחיל בטיפולי פיזיותרפיה ובמקרים קשים יותר ניתן להזריק סטרואידים, להפחתת הכאב. יש לזכור כי אנשים שאובחנו עם אפיקונדיליטיס מדיאלית יכולים בחלק מהמקרים להוכיח כי מדובר על מחלת מקצוע. כלומר, התסמונת התפתחה כתוצאה מהעבודה השוטפת של העובד, לכן ניתן לבקש דמי פגיעה, כתוצאה מהפגיעה ביכולת להתפרנס. מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית ואמינה המתמחה בתחום, על מנת להבטיח את מלוא הזכויות המגיעות לנפגעים.

אפיקונדיליטיס מדיאלית – מה חשוב לדעת?

עובדים רבים זכאים לקבל דמי פגיעה מהביטוח הלאומי, בעקבות התפתחות של תסמונת מרפק גולף כתוצאה מהעבודה שלהם. חשוב לדעת כי בחלק מהמקרים ניתן להגיש בקשה לקבלת אחוזי נכות מהביטוח הלאומי, על מנת להבטיח לנפגע קצבה חודשית, שתסייע לו להתמודד עם תהליך ההחלמה. יש לזכור כי כל מי שעובד עם הידיים ומבצע תנועות שחוזרות על עצמן לאורך היום נמצא בסיכון לפתח את התסמונת. עובדי תעשייה המשמשים בתור עובדי ייצור, מפעילי מכונות וכדומה, נאלצים לא פעם לבצע תנועות של כיפוף ויישור היד לכל אורך היום, תוך כדי אחיזה בציוד ייעודי והפעלת לחץ. כדאי לציין כי גם קלדנים ומי שעובד מול המחשב במשך כל היום עלול לפתח את התסמונת, לכן כדאי להיות מודעים לכך. התסמונת מאופיינת בתחושת כאב ורגישות בחלק הפנימי של המרפק, במיוחד בתנועות של סחיטה. כמו כן, ישנה נטייה לסבול מנוקשות, חוסר תחושה ונימול.

זכות ויוזמה – סיוע מקצועי לגבי הזכויות שלכם בביטוח לאומי

אנו בחברת זכות ויוזמה נשמח לספק לכל עובד סיוע מקצועי לגבי הזכויות שמגיעות לו מביטוח לאומי, במקרה של אפיקונדיליטיס מדיאלית. אנו מקפידים על יחס אישי וליווי צמוד של מנהלת תיק אישית לכל לקוח. צרו קשר!