איך להתמודד עם הפרת זכויות עובדים במקרי תאונה

נפגעי עבודה עקב תאונת עבודה עשויים להיות זכאים גם לקבלת גמלאות מטעם המוסד לביטוח לאומי וגם לזכויות סוציאליות לאורך כל התקופה במהלכה הם אינם כשירים לעבודה עקב הפגיעה ולאורך כל התקופה בה הם זכאים לקבלת תשלום דמי פגיעה. לפני שנעסוק באופן בו העובדים יכולים להתמודד עם הפרת זכויותיהם במקרי תאונה, חשוב להכיר את זכויות העובדים במקרי תאונה.

בהמשך המאמר:

הפרת זכויות עובדים במקרי תאונה

רשימת זכויות עובדים במקרי תאונה

  • הזכות לצבירת וותק לעניין פיצוי פיטורים במהלך תקופת ההיעדרות ממקום העבודה עקב תאונת עבודה
  • הזכות לצבירת וותק לדמי הבראה במהלך תקופת ההיעדרות ממקום העבודה עקב תאונת עבודה
  • הזכות לצבירת ימי חופשה במהלך תקופת ההיעדרות עקב תאונה עבודה
  • המשך זכאות לקבלת הטבות שונות שמקורן בהסכם/חוזה העבודה, לרבות, רכב צמוד, טלפון וכדומה

 

כמו כן, חשוב לציין את העובדה שלאורך כל תקופת הזכאות לקבלת דמי פגיעה לנפגעי עבודה, ימי המחלה אותם צבר העובד אינם ניתנים למימוש על ידי המעסיק הנדרש לשלם עבור 12 הימים הראשונים בהם העובד נעדר מעבודתו.

חשוב לדעת: חלק מהזכויות הסוציאליות להן זכאים נפגעי עבודה מעוגנים בחוקי העבודה המונהגים במדינת ישראל וחלק מהם מבוסס על פסקי דין מנחים אשר ניתנו לאורך השנים על ידי בתי הדין האזוריים.

ומה בנוגע לפיטורי עובדים במקרי תאונה?

פיטורי עובד במהלך התקופה בה הוא מקבל דפי פגיעה אינם מותרים על פי חוק, כאשר פיטורי עובד במקרים אלו נעשים עוד בטרם נקבע באופן מוחלט האם העובד יכול לשוב ולבצע את עבודתו או לאו. פיטורים אלו נחשבים בעיני החוק כפיטורים בחוסר תום לב והדבר מזכה את העובד בקבלת פיצויי פיטורין על פי חוק.

אם כך, כיצד ניתן להתמודד עם הפרת זכויות עובדים במקרי תאונה?

נפגעי עבודה המוצאים את עצמם נפגעים עקב הפרה כזו או אחרת של זכויותיהם על פי חוקי העבודה ועל פי פסקי דין קודמים, רשאים להגיש תלונה לגורמים הרלוונטיים ואף להגיע תביעה כנגד מעסיקם לבתי הדין לענייני עבודה לצורך קבלת החלטה בעניינם.

מיצוי זכויות אל מול המוסד לביטוח לאומי

כמצוין לעיל, נפגעי תאונות עבודה זכאים לקבלת גמלאות שונות מהמוסד לביטוח לאומי, כאשר הליך מיצוי הזכויות לנפגעי עבודה מצריך את העובד להגיש את הטפסים הרלוונטיים לסניפי המוסד לביטוח לאומי באזור מגוריהם תוך שנה מיום קרות התאונה. אנחנו בחברת זכות ויוזמה עוסקים ומתמחים בהליכי מיצוי זכויות ביטוחיות אל מול המוסד לביטוח לאומי, ובין היתר אנו מסייעים לנפגעי עבודה לממש את מלוא זכויותיהם המוקנות להם על פי חוק במקרי תאונה המוכרת על פי חוק הביטוח לאומי כתאונת עבודה. לרשותנו, צוות של מומחים בתחום מימוש הזכויות  המלווים את העובדים לאורך כל הדרך. למידע נוסף בנושא הפרת זכויות עובדים במקרי תאונה לחצו כאן.

אל תוותרו על זכויותיכם! אם אתם סובלים מבעיה רפואית, יכול להיות שמגיע לכם פטור ממס הכנסה!

לקביעת פגישה ללא עלות וללא התחייבות התקשרו עכשיו 072-3934455

הפגישות נעשות עם סוכן אצלכם בסלון או באונליין בלי צורך לצאת מהבית.

או השאירו פרטים ונציג מקצועי יצור איתכם קשר בהקדם:

*היעוץ אינו משפטי